3. října 2010

L. J. Smith - Upíří deníky

Série knih napsaná americkou autorkou v 90. létech minulého století. Nejvíce však knihy proslavil stejnojmenný seriál vysílaná televizní stanicí CW. Momentálně se vysílá premiérová druhá řada.


Upíří deníky - Probuzení Elena, středoškolská blonďatá studentka - královna škola, která má, co si zamane. Ve škole se objeví nový, tajemný spolužák - Stefan. Elena hned po něm touží a se svými kamarádkami vymýšlí plán, jak ho získat. Plán se vydřil. Elena však zjistila neskutečné tajemství. Stefan je upír. elena však ví, že i přes to ho miluje a chce s ním být. Dějí se však divné věci a ve městě se objevila další tajemná postava, která zabíjí nevinné lidi. Damon - Stefanův starší bratr a samozřejmě také upír.


Upíří deníky - Souboj A máme tu milstný trojúhelník, Elena, Stefan a Damon. Elena se snaží uchránit Stefana, ale jde to těžce, když se do jejího srdce snaží dostat Damon. V Elenině okolí se objevují Síly, které se jí vůbec nelíbí a není divu. Když se pohádal s se svojí tetou a jela za Stefanem do penzionu, ucítila tyto Síly. Vzpomněla si, že jí někdo řekl, že zlo nemůže přejít tekoucí vodu, a tak se rozhodla jet k nejbližšímu mostu. To se jí ale vymstilo. Most se zřítila pohřbil Elenu ve svých troskách. Stefan si myslel, že za její smrt může Damon a šel ho zabít. Elena se však probudila jako upír věděla, že Damona miluje.
 Upíří deníky - Zášť Přiběhla na mýtinu, kde bojoval Stefan s Damonem. Elena se pokusila Damona chránit a málem se jí povedlo Stefana zabít. Oba s Damonem byli udiveni, když viděli Elenu jako upírku a ještě více byli překvapeni, když viděli jak se Elena chová divně a říká, že miluje Damona. Rozhodli se, že jí nejdříve opatří potravu a pak začnou situaci řešit. Když se do Eleniných úst dostala krev začala se opět chovat normálně, ale oficiálně byla mrtvá, zemřela přece při autonehodě na tom mostě. Když se konal její pohřeb, byla Elena ve věži kostela a celý obřad viděla a viděla také to, jak celé město napadli psi. Za tím stojí Katherine. Upírka z Stefanova a Damonova předupírského období, která měla být mrtvá. A shodou okolností vypadá Elena stejně jako ona. Nakonec Katharine všechny tři uvězní a chce se pomstít. Když vyjde slunce a v té kobce, kde jsou uvězněni, se objeví pár slunečních paprsků, má Elena malinko povolená pouta. Když se Katherine otočí, Elena vyrází a srazí Katharine právě do těchto paprsků. Katharine se rozpadne na prach. Elena doopravdy zemře Stefanovi v náručí.
Upíří deníky - Temné shledání Elena je mrtvá. Stefan jí však slíbil, že se postará o svého bratra, a tak jsou oba v Evropě. Dostanou však kouzelnou cestou vzkaz od Bonnie, Eleniny kamarádky. a tak se vrací zpět do Fell´s Church. Bonnie jim poví, že se s ní Elena spojila ze záhrobí a že potřebuje pomoc při boji se zlem. Jeden z úplně prvních upírů přišel do Fell´s church, aby zde mohl vraždit neviné lidi. Přátelé to ale nechtějí dovolit, a tak se snaží s pradávným bojovat. Při závěrečné bitvě jim přijde napomoc i Elena ze záhrobí a společně pradávného porazí a Elena se vrací do země živých.


Upíří deníky - NávratAnotace:
Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit? 

Elena je zpět a je člověk s velkými schopnostmi, ale ještě to pořád není ona. Chová se jako malé dítě, neumí psát a číst a její komunikace spočívá v telepatii. Bonnie však předpoví její probuzení a tak se taky stane a Elena se probudí a bude zase jako dřív. Jenže ve městě jsou temné síly a Damon jim tak trochu podlehl. Stefan se vydal si s ním promluvit. Damon přepsal vzkaz, který nechal Stefan Eleně a ona si myslí, že jí Stefan opustil pro její vlastní dobro.

Tahle série je pro mě velkým zklamáním a při tom seriál je opravdu skvělý.
A co ta obálka? Nejenže jsou použity fotky z předchozích dílů, i když to by mi ani tak nevadilo, ale když se na to podíváte, moc lákavá ta obálka fakt není.
Upíří deníky - SoumrakTemnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly. 


K ději a celkově k této sérii se již vyjadřovat nebudu, protože je jednoduše hrozná. Možná byste se chtěli zeptat, proč mám doma další díl, zase. Na to je jednoduchá odpověď, a to moje mamka. Mamka mě ve čtení moc nepodporuje a strašně nadává, když si domů přinesu další novou knížku. Ale UD mi k narozeninám dali s taťkou a byli strašně šťastní, že mi vybrali pár knížek, který by se mi mohli líbit. To že je ale nemám ráda, jsem jim neřekla, protože by byli dost zklamaní, že mi nedokážou nic vybrat. Už takhle máme s mamkou dlouhé debaty o tom, jak utrácím na knížkách "zbytečný" peníze, takže hraju, jak se mi strašně UD líbí a mamka nadšeně kupuje další díly. Pravděpodobně se vám to nezdá, ale já jí to nemůžu udělat.
Obrázky: http://google.com http://cbdb.cz

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři