1. října 2010

Můj příběh - Pompeje, Titanic

Titanik
                                                  
Můj příběh. Titanic. Deník anglické dívky z roku 1912 Knihaje psána formou deníku dívky, která pocházela ze sirotčince. Margaret si přála opustit sirotčinec a  vydat se do světa. Proto je velice nadšená, když si ji vybere bohatá paní Carstairsová jako svoji společnici. S paní Carstairsovou se nalodí do jednich z nejluxusnějších kajut na Titaniku. Velice si užívá nový život a často promýšlí, co bude dělat, až doplují do Ameriky. Pak ovšen nastane ta osudná noc a Titanik narazí na ledovec a zřítí se do hlubin Atlantiku. Margaret se podařilo nastoupit na jeden z mála záchranných člunů i s paní Carstairsovou.


Pompeje

Pompeje
 - Můj příběh - Deník římské dívky z let 78-79 n.l. Claudia, římská dívka si užívá života v Pompejích roku 79 našeho letopočtu. Jenže sopka Vesuv, která se tyčí nad městěm je neklidná. Několik dní před samotným výbuchem se otřásá země a Claudie tuší, že se stane něco hrozného. V té době však lidé nic nevěděli o sopkách a jejich díla přikládáli pomstě bohů. Obrázky: http://knihy.abz.cz http://www.egmont.cz

1 komentář:

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři