1. října 2010

Nevím čím začít...

.....ale něčím začít musím. Je tolik knih, které jsem přečetla a rozhodně je zde chci zveřejnit. Takže nejspíš začnu sérií, která má sedm dílů a někdy v listopadu přichází do kin první část finálového dílu, na který se vážně těším!


 Harry Potter, mladý nadaný kouzelník se spoustou opravdových kamarádů, bojuje proti zlu, ale to určitě všichni ví. A kdo ne, je ostuda, ža Harryho něčetl.


Obrazek

Harry žije v Zobí ulici se svým strýcem a tetou. Jednoho dne přiletí sova s dopisem, ve kterém stojí, že je Harry kouzelník a má se dostavit 1. září do Bradavické školy čar a kouzel.  A tak jeho dobrodružství začíná.
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu V druhém díle se v Bradavicích dějou věci. někdo otevřel Tajemnou komnatu a studenti jsou v ohrožení, ale Harry, s pomocí svých nejlepší kamarádů Rona a Hermiony, situaci zvládne.


Z Azkabanského vězení uprchl vězen a všichni si myslí, že utekl proto, aby si dokončil své dílo, které započal před třinácti lety. Harry je v ohrožení, jelikož tento vězeň jde poněm. Sirius Black však není takový jaký má být podle vyprávění. Je to Harryho kmotr a tak se dozvídá, jak to bylo se smrtí Harryho rodičů.


 


Harry Potter a Ohnivý pohár
Při Harryho třetí ročníku se v Bradavicích koná legendární Turnaj tří kouzelníků. Ze tří škol, které se v tuto chvíli sešli v Brdavicích má být vybrán jeden plnoletý kouzelník (nad 17 let) do souteže, aby měl možnost turnaj vyhrát. Jenže se chystá velké spiknutí a jako čtvrtý soutěžící je vybrán právě Harry, kterému je jen 14 let. Voldemortovi pomocníci Harrymu tajně pomáhají, aby vyhrál a mohli pomocí Harryho krve probudit samotného Voldemorta.


Harry Potter a Fénixův řádVoldemort je zpět a nikdo Harrymu, kromě jeho přátel, nevěří, že se Pán zla vrátil. Jenže on se opravdu vrátil. Spolek lidí, Fénixův řád. kteří už proti Voldemortovi bojovali a jehož členem je i Sirius Black nebo jím byli i Harryho rodiče je připraven znovu bojovat. Harry se svými přáteli se také chtějí stát členy řádu. Do školy je povolána nova učitelka obrany proti černé magii a Harry zjistil, že mají s Voldemortem společné sny, tak zachránil život Ronovu otci. V jedno tomto snu také viděl jak Voldemort mučí Siriuse na ministerstvu kouzela se svými přáteli se ho vydávají zachránit. Je to však past od Voldemorta. Harry má vyzvednout na Odboru záhad věštbu, která mluví o osudu jeho i Voldemorta.
                                
Harry Potter a princ dvojí krve Harry odhaluje podstatu Voldemortova přežití - viteály. S Brumbálem se snaží zjisti, kde se nachází a jak je zničit. Situace se však zhoršuje. Voldemort má velmi mnoho stoupenců. Ve finále této knihy se v Bradavicích odehrává bitva, při které zemře samotný Albus Brumbál.
Harry Potter a relikvie smrtiVelké finále. U tohoto dílu nebudu mnohé prozrazovat, ale jen to nejzákladnější. Harry, Ron a Hermiona se rozhodli vydat se pátrat po viteálech. Jen možná ještě jedna věc - Dobro vítězí!!
 První dva díly považuji za takové pohádky. Třetí a čtvrtý za dobrou fantasy a poslední tři za velmi dobrou. Relikvie smrti jsem přečetla několikrát, prostě si knihu vezmu, kdekoliv ji otevřu a čtu.


 Obrázky: http://www.cbdb.cz                                                                                                      

2 komentáře:

  1. Musím říct, že čtu opravdu hodně...těžké knihy jsem začala číst hned, jak jsem se naučila poznávat písmenka - byly mi asi čtyři... Ale Harry Potter mě vážně nikdy nebral... jsem spíš upírský typ :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Poslední dobou bych se taky prohlásila za upírsky typ, ale Harry Potter byl a myslím, že vždycky bude jednou z mých oblíbených knih a to hlavně poslední díly!

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři