17. listopadu 2010

Maggie Stiefvater

Mrazení
Moje mamka nerada čte, ale miluje, když jí někdo čte. Tak jsem jí poslední čtyři dny předčítala Mrazení. Jedinou věc, kterou moje mamka nedokáže pochopit je, jaktože se v této knize lidé ve vlka nemění o úplňku. A tak jsem se mamce pokoušela vysvětli, že každý autor má svojí fantazii a může psát, co chce.


Mrazení


Za Graceiným domem v lese žijí vlci. Jedenáctiletou Grace stáhnou z houpačky a pokoušou. Jeden vlk se toho ale neúčastní a zachrání jí. Grace pak dostala horečku, ale dostala se z toho. Grace se do vlků zamilovala, zvlášť do toho jednoho. O šest let později je zabit jeden Gracein spolužák Jack vlky. Obyvatelé Mercy Falls se rozhodnou, že už to tak dál nejde a vydají se na lov vlků. Na verandě se Grace objeví její vlk postřelený a před jejíma očima se promění v člověka. Grace se o Sama postará a nechá u sebe bydlet. Sam se na zimu mění ve vlka a v létě zase ve člověka. Jenže teď ví, že je to jeho poslední rok jako člověk. A snaží se ho si s Grace užít. Jenže je tu ještě Jack, který je také vlk a myslí si, že Grace má na to lék, protože jí pokousali a vlk není. Jack se spřátelí s Olivíí, Graceinou kamarádkou. Sam a Grace se do sebe zamilovali a oba ví, že je to Samův poslední rok. Jack sama unese a chce po Grace ten lék. Té se podaří Jacka dopravit k Beckovi, Samovu učiteli, ten se ho snaží zpacifikovat. Grace sama najde, ale je už pozdě a Sam se promění a odejde do lesů. Grace s tím snaží smířit a něco jí napadne. Co když no to vážně má lék a vlastně o tom neví. Když ji ti vlci pokousali otec ji omylem nechal v autě a ona měla velkou horečku, kterou málem nepřežila. A tak s Isabelou vymyslí plán. Isabelina matka pracuje jako lékařka v místní nemocnici, kam nedávno přijali pacienta s těžkou meningitidou. Isabela mu odebrala tři vzorky krve, která potom napíchnou Jackovi a Samovi, protože v průběhu nemoci je také těžká horečka. Jack meningitidu nepřežil. Olivia, kterou Jack pokousal, léčení odmítla a přidala se k vlkům v lese a Sam? Sam se vrátil jako člověk a už se nikdy nepromění.


Musím uznat, že je to vážně dobrá kniha. Velice zvláštní a to ještě takovým zvláštní způsobem.
Ebook: http://www.uloz.to/6457926/stiefvater-maggie-mrazeni-cz-zip
Obrázek: http://www.cbdb.cz

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři