1. listopadu 2010

Patricia Briggs

Mercedes Thompsonová
Měsíční píseň
 1. Díl - Měsíční píseň


Mercy Thompsonová je kožoměnec. Tento malý dáreček zdědila po tatínkovy, který to měl v rodině. Proto se Mercy dokáže měnit v kojota. Momentálně žije v Tri-Cities ve stétě Washington. Její soused, Adam Hauptman, je alfa místních vlkodlaků. Její bývalý šéf, od kterého koupila dílnu, je gremlin. A po večerech pracuje na mikrobusu s upírem. Zapomněla jsem říci dvě maličkosti. Zaprvé: Mercy vyrostla v rezervaci, kterou obývají vlkodlaci a alfa všech amerických vlkodlaků. Zadruhé: vystudovala historii, ale nyní pracuje jako automechanik.
Jednou za Mercy do dílny mladý vlk nedávno přeměnněný. Netuší jak má svého vlka ovládat. Asi druhý den se večer za Macem (mladý vlk) v dílně zastaví špatní hoši a snaží se ho odvést pryč. Do toho se Mercy vloží a zachráního. Odvedeho za Adamem, aby mu pomohl se svým vlkem. Adam svolá smečku, která má přivítat nového vlka. Po schůzi napadnou Adamův dům lidi spolčené s vlky a Maca zabijí a málem i Adama. A ještě ke všemu uneseou Adamovu patnáctiletou dceru Jess. Mercy zachrání Adama a odvezeho do rezervace za marokem, alfou amerických vlků, aby Adamovi pomohl se vyléčit a přijí nato, kdo ho přepadl a unesl dceru. Nakonec za vším stál syn nově proměněného vlka v marokově směčce a zamotal do toho ještě spoustu dalších lidí - pardon vlků.
2. Díl - Krevní pouto

Mercy dluží laskavost upírovi, Stafenovi, pracuje s ním na mikrobusu. A dlužit laskavost upírovi není dobré. A tak se vydává v podobě kojota jako Stefanův doprovod do hotelového pokoje vyřídit vzkaz jinému upírovi. V hotelu však na ně čeká upír-kouzelník a tak i Stefan, jakožto strý upír, podlehne moci velmi mladého upíra. Mercy si vzal s sebou pouze jako nestranného pozorovatel a svědka. Poté vejde najevo, že tohoto mladého upíra posedl démon.A tak se rozvíjí příběh, do kterého zasahuje Mercy. A nic moc nepomáhá situaci, že má Mercy v blízkosti dva vlkodlaky, kteří ji milují a ona miluje je. Adama, alfu místní smečky a Samuela, marokova syna, kterého znala už dříve, když ještě žila v marokově smečce. Do toho ještě zasáhnou i jiné situace, jako například vyřešení vztahů dvou homosexuálu, z nich jeden je vlkodlak a druhý se s tím zkouší vyrovnat. Příběh samozřejmě dopadne v rámci možností dobře, bez větších ztrát na životech.

Krevní pouto

A ani v této knize neopomenula autorka zapojit velké vyhrocení závěru. A to se mi na tom velmi líbí!!

Zdroj obrázku: http://www.cbdb.cz

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři