5. prosince 2010

Město ze kostí - Cassandra Clare

Město z kostí
Anotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?
Zde se Clary poprvé setká s „lovci stínů", bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak"? To by rádi věděli i lovci stínů...


Clary, patnáctiletá dívka z Brooklinu, jednoho dne zjistí, že svět není takový jak vypadá. Nachází se tu démoni a lidé z podsvěta. A hlavně lovci stínů, kteří se snaží udržet démony a jiná stvoření, aby neublížili lidem. Clary zjistí, že její matka byla také lovec stínů a její manžel, Valentýn, obávaný lovec stínů, který pravděpodobně uhořel i se svojí ženou ve svém domě. To ale očividně není pravda. Valentýn byl také první lovec, který nesouhlasil se způsoby lovců a chtěl podsvěťany úplně vyhladit. K němu se přidalo i pár dalších lidí, ale ti si to nakonec rozmysleli. Valentýn chce Claryinu matka, která pravděpodobně ví, kde je Pohár smrti, který je určen ke stvoření dalších lovců stínů.
Claryna matka zmizeli, celý jejich byt je v troskách, ale Clary zatím úplně netuší, o co jde. Seznámí se s lovci stínů, sourozenci Alekem a Isabellou, Jacem a bývalým členem Valentýnova spolku - Hodgem. Ti si ji tak trochu vezmou pod ochranná křídla. Mezi Clary a Jacem, když to řeknu takhle, přeskočila tak trochu jiskřička. Clary se však snaží zjistit, kde je její matka a to ji dovede k pátrání po Poháru, který nakonec s Jacem najde a přinese do Institutu. Alek je ale po boji o Pohár vážně zraněn a Isabella o něj pečuje. Jace a Clary si jdou promluvit s Hodgem, ten ale když  uvidí Pohár smrti, je zradí a povolá Valentýna a vymění Pohár za svojí svobodu. Valentýn si s sebou odvede Jace a tvrdí, že se brzy setká se svým otce. Ale Jaceho otec je dávno mrtví. Clary se snaží dostihnout Hodge a probudit v něm svědomí, to se jí ale nepovede a Hodge ji napadne, zachrání jí vlkodlak. Luke, nejlepší přítel její matky, a "člověk," který Clary prakticky vychoval. Clary se mu se vším svěří a on jí řekne, jak to tenkrát doopravdy bylo. Clary zjistí, že je Valentýnovou dcerou, a že měla bratra, kterého podle všeho Valentýn nechal chladnokrevně uhořet v onom domě. Luke, Clary a smečka vlkodlaků se vydává do Valentýnova doupěte zachránit Jace, Clarynu matku a odnést Pohár smrti. A teď nastává velké vyvrcholení, kdy se všichni dozví pravdu. Valentýn jim povypráví svoji verzi příběhu, všem zamotá života a i s Pohárem utíká portálem do Skleněného města. Jace a Clary jsou oni sourozenci a Jace celou dobu vychovával Valentýn, který, když bylo Jacemu deset let, předstíral "vlastní" smrt a nechal Jaceho v péči Alekových a Isabelliných rodičů. Jocelyn, jejich matku, našli a zachránili, ale je uvězněná v kouzelném kómatu. 


Fantastická kniha. Moje nejoblíbenější postava je samozřejmě Jace. Kniha mě naprosto dostala a už se nemůžu dočkat dalších dílů!
Zdroj obrázku + anotace: http://www.cbdb.cz

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři