6. ledna 2011

Stieg Larsson

Milénium 3 - Dívka, která kopla do vosího hnízda
Dívka, která kopla do vosího hnízda

Anotace:

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient — Alexander Zalaščenko…

Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit

Nyní nebudu publikovat děj, jako u ostatních, ale prozradím pouze své pocity.  

  • Velmi jsem si oblíbila postavy:
            Monici, policistky z bezpečnostní služby
            Malin, redakční sekretářky/šéfredaktorky/redakční sekretářky časopisu Milénia
            Anderse Jonassona, ošetřujícího lékaře Lisbeth
            Anniky Gianniové, právničky a sestry Mikaela
  • Velké vyvrcholení u soudu nemělo žádnou chybu. Zamilova jsem si pasáž, kdy Annika odhalila lži toho odporného Petera Teleboriana a poté jeho zatčení pro dětskou pornografii. 
  • "Jen společnost." oblíbená a poslední přímá řeč v knize pronesená jak Mikaelem, tak i Lisbeth
  • A samozřejmě nesmím zapomenout na pozoruhodné doplňující informace před každým dílem!
Podle knižní předlohy byl natočen i stejnojmenný film. Jestli máte dobrý film, tak se rozhodně podívejte a jestli milujete strhující příběh zahrnující vládní konspirace rozhodně přečtěte Milénium.

obrázek + anotace: http://www.cbdb.cz

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři