20. ledna 2011

Suzanne Collins

Hunger Games - Vražedná pomsta


Hunger Games - Vražedná pomsta
Anotace:
Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudili obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?


Děj: (spoilery)
Katniss s Peetou vyhráli Hladové hry a ví, že vysoce postaveným lidem se to nelíbí, ale čeká je jejich turné vítězů po každém kraji. Oba celou dobu hrají roli zamilovaných a Peeta dokonce Katniss požádá o ruku. Ta ví, že není jiná možnost, aby ochránila své blízké, a tak přijímá. Všechno se ale mění, do Dvanáctého kraje přijíždí nový mírotvorci a začínají těžké časy. Katniss je focena ve svatebních šatech. V televizi poté běží záznam z focení, po záznamu prezident Snow vyhlašuje sedmdesátý pátý ročník her. Slavnostní hry, a to znamená nějakou zvláštnost (v minulosti to byl např: dvojí počet splátců apod.) Letos se mají do arény vrátit dva vítězové z jednotlivého kraje. Takže se Katniss s Peetou ocitají znovu v Kapitolu se svým věčně opilým trenérem Haymitchem. Při rozhovorech je Katniss donucena mít na sobě jedny svatební šaty, ale Cinna, její návrhář a stylista, je malinko upravil. Když zvedla ruce a zatočila se, šaty vzplály a Katniss na sobě měla kostým reprodrozda. Těsně před vstupem do arény je Cinna zmlácen a zatčen, ale víc o něm Katniss neví. A tak se ocitá s ostatními v aréně. V aréně se toho stane vážně hodně. Katniss s Peetou uzavřou spojenectví s pár dalšíma lidma a živoří spolu. Nakonec jim nevyjde plán s drátem, který měl usmažit vše na pláži, a Katniss vyhazuje arénu do povětří. Poté se ocitá ve vznášedle, kde je letošní tvůrce her, Haymitch a dva lidé z jejich spojenectví. Dozvídá se, že Třináctý kraj existuje a připravuje se na vzpouru Kapitolu a celou dobu bylo Haymitchovým plánem dostat splátce z arény. Ve většině krajů se chystají vzpoury a symbolem vzbouřenců je reprodrozd a reprodozd je také Katniss, jako jeden z největších vzbouřenců. Ovšem Peetou a další lidi ze společenství zajal Kapitol a Dvanáctý kraj byl vybombardován... "Katniss, žádný Dvanáctý kraj už neexistuje."


Tato kniha, a i předchozí, je velmi strhující, nedají se od ní odtrhnou oči! Vřele doporučuji, pokud máte rádi trochu (hodně!) napětí, ale nejde jen o napětí, ale o celkový dojem z knihy. Ten ale asi nedokážu popsat, protože je vážně zvláštní. Na jednu stranu chcete vědět, jak to všechno dopadne, ale na druhou nechcete, protože víte, že pak bude konec a nic podobného už nebude.


Obrázek: cbdb.cz Anotace: přebal knihy

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři