11. února 2011

Temný Oheň - C. J. Sansom

Temný oheňAnotace:
Píše se rok 1540 a Matthew Sharldake zažívá horké léto, nejteplejší v celém šestnáctém století. Snaží se vést advokátní praxi a přežívat bez velkého rozruchu, protože má obavy z nemilosti Thomase Cromewella.
Obhajoba dívky obviněné z vraždy ho však znovu přivádí do blízkosti králova prvního ministra, který mu dává nový úkol: najít tajemství řeckého ohně, jež se po staletích zapomnění vynořilo v záznamech jednoho zrušeného londýnského kláštera, aby hned zase nevysvětlitelně zmizelo. Jak se Shardlake přesvědčí při snaze spojit pátrání po řeckém ohni s prokazováním neviny mladé klientky, v tudorovském Londýně nic není takové, jak to vypadá na první pohled. 


V tudorovském Londýně zažívají obyvatelé těžké časy. Král je nespokojený v manželství s Annou z Cleve a všichni ví, že se s ní za nějakou dobu rozvede.
Příběh je vyprávěn z pohledu londýnského právníka Matthewa Sharldaka, ke kterému se dostává velmi zvláštní případ. Dívka obviněná z vraždy svého bratrance. Matthew se sice snažil, ale dívka však neřekla u soudu ani slovo, a proto má být odsouzena ke smrti umačkáním. Po ukončení soudního procesu však přijde vzkaz, že bylo umačkání odsunuto a že se má Matthew obrátila na Cromwella. Matthew už pro hraběte v minulosti pracoval, ale i tak ho to velmi překvapilo. Cromwell mu zadal za úkol nalézt tajemství řeckého ohně a za odměnu má ještě čas na vyřešení případu té dívky.
A tak Matthew rozplétá složitá tajemství londýnské společnosti. Ukáže se však, že vše byl plán na znemožnění Cromwella před králem. Matthew ale nestačil Cromwella zachránit a on zemřel na popravišti.
V případu té dívky, Elizabeth, se zjistilo, že rodina jejího bratrance měla strašné tajemství. Její bratranec Ralph a jeho sestry mučili zvířata, a dokonce zavraždili jednoho žebravého malého chlapečka. Dívka to věděla a když byli všichni jednou odpoledne venku, jeho sestra ho strčila a on spadl do studny. Ralphovi sestry to hodily na Elizabeth, která se nijak nebránila, protože se myslela, že je to trest Boží.Anotace+obrázek: http://www.cbdb.cz

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři