4. března 2011

Přesýpací hodiny - Claudia Gray

Akademie Evernight - Přesýpací hodiny
Anotace:
Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem. Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl. Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu.
Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše... ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít? Bianca, Lucas a Raquel se připojí k Černému kříži. Raquel je nadšená, že konečně může proti něčemu bojovat a ihned přijme víru Černého kříže, že každý upír je zlo. Lucas ale právě o tom pochybuje, a to nejen protože miluje Biancu, která je napůl upír a napůl přízrak a která jeho lásku opětuje. Bianca skrývá čím vlastně je a Černý kříž ji i Raquel cvičí a učí je, jak zabíjet a nejen upíry.
Jenže Bianca nedokáže žít bez toho, aby nedala svým rodičům vědět, že je v pořádku a tak na jedné noční hlídce v Central Parku v New Yorku, kam Kříž odjel, odběhne do internetové kavárny a napíše svým rodičům email. To se jí ale nevyplatí, protože email se dá snadnou vysledovat, proto za pár dní, skupina upírů  v čele s evernightskou ředitelkou, napadá sídlo Kříže a mnoho lidí je zabito, včetně Lucasova nevlastního otce Edwarda. Při útoku Kříž zajal upíra - a ne jen tak ledajakého. Balthazara, spolužáka z Evernightu a Biančina dobrého kamaráda a ex přítele. Kříž Balthazara vyslýchal, ale nedozvěděl se žádné důležité informace. Bianca s Lucasem se ale rozhodli, že Balthazarovi pomohou utéct a tak sehrají scénku, v hlavní roli s Lucasem, který si zahrál žárlivého přítele, který chce mít svého soka co nejdříve mrtvého. Když pak odvážejí Balthazara na místo, kde se má konat poprava, odvezou ho místo to čínské čtvrti, kde má Balthazar přátele. Kříž se tedy po útoku Kříž přesune na jiné místo.
Když později Bianca s Lucasem uklízejí původní sídlo, které bylo při útoku pořádně zničeno, Bianca má hlad a tak jí přinese z nemocnice krev v pytlíku. Zrovna ve chvíli, kdy bude Bianca pít, přijdou za nimi Raquel s Danou, Lucasovou nejlepší kamarádkou, a vše uvidí. Samozřejmě zpanikaří, ale nechají si vše vysvětil a slíbí, že si to nechají projít hlavou. Raquel ale vše řekne ostatním z Kříže a Bianca s Lucase budou vyslýcháni. Když zjistí, že Bianca pila z Lucase, vše se ještě zhorší. Rozhodnou se je odvézt, ale Biance s Lucasem se s Daninou pomocí podaří utéct. Odjedou za Vicem, kamarádem z Evernightu. Ten je ubytuje u něj doma ve sklepě, jelikož odjíždí s rodiči někam na dovolenou (myslím do Toskánska).
Biancu si ale našla Balthazarova sestra, která chtěla Biančinu proměnu, aby si mohla stvořit rodinu, protože byla přesvědčená, že by se k ní Balthazar přidal. Biancu a Lucase ze spáru Balthazarovi sestry zachránili přízraky.
Bianca s Lucasem spolu strávili noc a ne jen jednu a když se potom Bianca necítila dobře, Lucas měl podezření, že je těhotná. Bianca ale věděla, že těhotná není. Bylo jí čím dál tím víc spatně až nakonec umřela a dokončila přeměnu v přízrak. Jenže Lucas nevěděl, že se z Bianci stal přízrak a s Balthazarovou pomocí pohřbil její tělo.
Lucas se rozhodl, že pomůže Balthazarovi s jeho sestrou a tak se vydávají do jejího sídla. Bianca se mezitím probouzí jako přízrak a s přízrakem z Vicova domu se spřátelí. Vic se vrátí a najde Biancu jako přízrak. Bianca ví, že se Lucas vydal na smrt, protože už nechce žít a tak se ho vydává zachránit, jenže přichází pozdě a Lucas umírá.
Kniha končí tím, jak Lucas otevírá oči jako upír.


Když jsem dočetla Přesýpací hodiny, zmohla jsem se jen na WOW. Nejen kvůli Lucasově přeměně, protože si někdo přede mnou pustil pusu na špacír, ale tak nějak celkově.Závěr knihy vyvrcholil tak fantasticky, že se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Abych řekla pravdu, tak mě přijde styl autorky, jak bych to řekla, tak nějak jednoduchý, jinak to totiž popsat nedokážu. To samozřejmě není míněno jako nějaká chyba, ale prostě se mi někdy stalo, že jsem přeskakovala části stránek a vůbec jsem se neztrácela v dějové linii. A to se mi stává docela často, když chci přeskočit jen pár slov a bych už konečně věděla, jestli se políbí, ale ono se stane něco divného a stejně se vracím zase zpátky, odkud jsem přeskakovala.


Otázka pro vás: Všimli jste si, že soukromé věci mezi hlavními hrdiny se většinou odehrávají ve třetím dílu série? (Evernight, VA, ...)


Zdroj: Egmont

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři