27. března 2011

Zavržený - Becca Fitzpatrick

Anotace:
Patchovy oči připomínaly černé hvězdy.
Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř.
Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně.
Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět.
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“
Zavržený 
Vím, že jsem celá nadšená psala před dlouhou dobou, jak jsem šťastná, že jsem si knihu koupila. Teď už tak nadšená nejsem. V podstatě mi příběh přijde jako přepracování Stmívání. Nora pozná Patche při hodině biologie, jak originální. Patch je krásný, chytrý a neodolatelně sexy. Noře se zdá, že ji Patch sleduje, ale on ji pouze chrání. Poté Nora zjistí Patchovo velké, temné tajemství a vše s ní jde z kopce. Nakonec se strhne bitka, při které Nora málem umře, a hádejte, kdo ji zachrání?
Možná, kdybych nejdřív přečtla tohle, nebo kdybych Stmívání nečetla, byla bych trochu přívětivější, ale bohužel nejsem. Ale jestli máte rádi tenhle typ příběhů, nikdo vám nebrání. A abych řekla pravdu, tak trochu hodně mě zajímá, jak autorka rozvine příběh v dalších dvou dílech, takže si je nejspíš přečtu.
Musím ale říct, že se mi strašně líbí obálka a nejvíc ta prosvícená pírka vpravo nahoře.
Jaký je Váš dojem ze Zavrženého?
Zdroj: Egmont.cz

3 komentáře:

 1. Mě se to líbilo. :) Bylo to trochu podobné Stmívání, ale co teď není? :) Musím říct, že jsem si Noru oblíbila se svojí chudokrevností, kterou mám mimochodem taky.. :D a do Patche je těžké se nezamilovat. Jsem ráda, že jsem si tu knihu koupila, další peníze do ní už asi nevrazím, ale naštěstí máme všechny díly v knihovně a já si je ráda přečtu. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Takhle jsem nad tím nepřemýšlela, ale máš pravdu. Je to z velké části okopírované... Každopádně se mi to líbí, i když jak říkáš to není příliš originální... Už jen čekám na Silence... :)

  OdpovědětVymazat
 3. já jsem Stmívání nečetla, takže v tomhle nemůžu soudit. Kupodivu jsem si celkem oblíbila Noru, no a Patch - přesně jak říká Yanny, do takového sexoše se nejde nezamilovat x) ;)

  No a obálka - ta je jedna z nejkoukavějších, jaké znám, když už použiju takové slovo ;))

  OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři