28. dubna 2011

Pokoušená - P.C. a Kristin Cast

Série: Škola noci
Díl: šestý
Počet stran: 368
České nakladatelství: Knižní klub
Datum vydání: březen 2011 
Anglické nakladatelství: St. Martin´s Griffin
Datum vydání: 11. července 2009


Anotace: 
Tempted (House of Night Novels)Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život – anebo jí ho naopak zachránit.
Kalona s Neferet nebyli sice poraženi, ale i tak si můžou Zoey a její kamarádi chvíli odpočinout a připravit se na další boj. Příběh souvisle navazuje na události z pátého dílů, z čehož vyplývá, že má Zoey pořád problémy s kluky. 
Stevie Rae našla při obhlídce kláštera zraněného krakouna, a protože v něm viděla cosi lidského, nedokázala ho zabít. Pomohla mu a ošetřila mu jeho zranění. Nikomu o tom ale neřekla. Naši hrdinové se rozhodli vrátit zpět do Školy noci, ale tam je většina spolužáků nerada vidí a hlavně Zoey, protože ona je ta osoba, kvůli které Kalona odešel. Afrodita měla další hrozná vidění, a tak se Zoey a její kamarádi vydávají do Itálie, aby vyvrátili Kalonovo a Neferetino tvrzení, že je Kalona Erebus.


Můj názor: 
V tuto chvíli je mezi námi velké množství knížek s upíří tématikou. Škola noci je ale asi jediná, kde je v počátcích přeměny náboženství, a proto když jste označeni, jste vyvoleni stát se dlouho žijícím služebníkem bohyně Nyx. A v tom je tahle série velice originální. 
Ale Pokoušená nebyla nic moc. Byl to jen takový meziprostor, kde se většinou řešili kluci. Kniha se pořádně rozjela až návratem do školy a následnou cestou do Itálie. Takže doufám, že Vyhořelá bude více akční. 
Velkou radost mi ale udělali scény se Stevie Rae a oním zachráněným krakounem (nějak si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje) a jedna scéna s Afroditou a Dariem, taková krásná dech beroucí.
Zoey se už konečně rozhodla, jak to udělá se svými kluky, ale ty autorky jí to na truc museli zkazit! (U té scény jsem měla na krajíčku!)
Docela mě mátlo, když byl příběh psán z jiného pohledu. Na tom sice není nic divného, ale když vypravuje Zoey, je používána první osoba, a když někdo jiný, tak zase třetí. Autorky tím pravděpodobně chtějí říct, že Zoey je pořád ta hlavní, ale třeba to má úplně jiný význam. Kdo ví?


Moje hodnocení: 3,7/5

Tady jsem našla krásný obrázek od sasukee23loveeer z DA. Dějově znázorňuje první díl (Označená), ale tetování jsou z jiných dílů.

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři