26. května 2011

Na druhé straně

Akademie Evernight- Na druhé straněAutor: Claudia Gray
Série: Akademie Evernight
Díl: čtvrtý
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 5. dubna 2011
Originální název: Afterlife (Evernight #4)
Nakladatelství: Harper Teen
Datum vydání: 8. března 2011
Anotace: 


Bianca a Lucas vždy věřili, že vydrží vše, jen aby mohli být spolu. Jenže pak si s nimi osud zahraje ošklivou hru a Bianca se promění v přízrak a Lucas v upíra, bytost, kterou celý život lovil.
Lucase pronásleduje téměř nezvladatelná touha zabíjet, a tak se může obrátit o pomoc jen na jedno místo… na akademii v Evernightu. Bianca je rozhodnuta zůstat s ním. Jenže ředitelka akademie vede proti přízrakům otevřenou válku a bývalý domov se stává pro Biancu nebezpečným místem, navzdory novým schopnostem, které svou přeměnou v přízrak získala.
Na Evernightu se schyluje k bitvě mezi přízraky a upíry a Bianca s Lucasem čelí strašlivé nové realitě. Dosud překonali všechny překážky, které jim život nastražil do cesty, ale dokáže jejich láska přežít, když se každý z nich ocitl na druhé straně?


Na druhé straně. Zní to dost poeticky, nemyslíte? Ale obsah mi už tak poetický nepřijde.
Řeknu to takhle, příběh mi přišel docela ubohý. (Já vím, že je to hodně silné slovo, ale tak to prostě je a snad pochopíte, proč to říkám.)
Ze začátku to sice tak moc nevypadalo, ale bylo to o ničem. Hlavní byl Lucas. Hlavně aby Lucas něco neprovedl, protože to by ho zničilo. A tak se domluvili a všichni se vrátili na Evernight. Neříkejte mi, že je to jediné místo, kde by mu mohli pomoct! A Bianca tam jde samozřejmě s ním. Takže hlavní dějová linie byl Lucas a ten obrovský problém s přízraky a Bethanyovou byl postaven až na druhou kolej. A zrovna tahle linie mi přišla jako velmi dobrý nápad. A i když jsem vždycky Bethanyovou nenáviděla, v tomhle díle se otevřela a poznala jsem, jaká je uvnitř a proč to vlastně všechno dělá a tak trochu jsem si jí oblíbila. 
Bianca se toulala po škole. No, toulala není to správné slovo. Poletovala a občas se zjevovala. Většina nesmrtelných obyvatelů školy, a dokonce i někteří obyčejní lidé, mívají divné mrazení nebo takový ten divný pocit, když kolen něj projde přízrak/duch. Ale Bianca se pohybovala po škole a nikdo si jí nikdy nevšimnul. A před tím, když byl někde přízrak, objevovala se námraza, ale u Bianky jen nějaké malé pokusy o led a to je všechno.
Největší přínosem byli, jak už jsem psala, ředitelka Bethaynová, která sice měla kruté plány, ale byly docela zajímavé, a Vic. Toho klučinu jsem si oblíbila opravdu hodně. Jeho snaha o pokračování přátelství mezi ním a Lucasem byla v některých chvíli skoro roztomilá. Vic si totiž nechal od rodičů poslat speciální "kolínskou" (svěcenou vodu), aby Lucasovi zabránil v případném útoku. Není to roztomilé?


Moje hodnocení: Kniha mě vůbec nenadchla, v některých momentech jsem jí četla s odporem a i v těch momentech, které měly být nejnapínavější, jsem byla schopná jí odložit a jít dělat něco jiného, což se mi nikdy nestává. A ten konec! Tak strašně idilický konec jsem snad ještě nečetla a doufám, že ani nebudu.
Kniha ode mě získává hodnocení 2/5, protože mi opravdu nesedla, ale chápu věci, které na ní někdo může milovat.

1 komentář:

  1. Drsná recenze... :D já jsem četla první tři díly, které byly takové to průměrné... a docela jsem se těšila a byla zvědavá na poslední díl. Ale teď se docela bojím si to vůbec jít koupit

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři