28. května 2011

Review - Zasvěcení


Autor: L. J. Smith

Série: Tajný kruh
Díl: první
Počet stran: 230
Nakladatelství: Albatros - CooBoo
Datum vydání: 7. února 2011
Originální název: The Initiation (The Secret Circle #1) 
Nakladatelství: HarperPrism
Datum vydání: 15. září 1992
Anotace
První díl nové trilogie od autorky populárních Upířích deníků! Cassie je donucena se přestěhovat ze slunné Kalifornie do ponuré Nové Anglie a stále touží po svém starém životě. A to přesto, že cítí zvláštní spřízněnost s hrozivou skupinkou teenagerů, kteří terorizují její školu. Po zasvěcení do klanu čarodějek, které už po staletí ovládají New Salem, se stává součástí Tajného kruhu, opojného a smrtelně nebezpečného zároveň.


První díl nové trilogie od autorky populárních Upířích deníků!? Ano, od autorky UD. Ale s UD nemá opravdu nic společného, tedy až na trochu (hodně) podobnou obálku. (Autoři by se nad ní měli pořádně zamyslet.) Ale rozhodně se touto větou nenechte odradit, protože je to něco úplně jiného.
Příběh byl zajímavý a nejen to. Napínavý, příjemně se četl, chvílemi mi vyrážel dech a chvílemi byl i docela roztomilý. Já totiž miluju vše, co se nějak týká čarodějek a věcí s nimi spojených. Jsem generace Harryho Potter a znám lidi, kteří se to bojí přiznat, ale já to nejsem! Na čarodějnických příbězích jsem vyrostla a jsem nadšená, když objevím další knížku, která s nimi má něco společného.
Konečně L. J. Smith vymyslela hrdinku, která mi padla do oka a každou chvíli jsem neměla nutkání ji uškrtit. Haleluja! Cassie je opravdu rozumná dívka, která dokáže normálně uvažovat a láska jí nezatemňuje mozek a je schopná vidět věci, kterých si ostatní nevšimnou a nebojí se na ně poukázat. 
Samozřejmě se najde pár věcí, nad kterými si řeknete, to snad není možný ve špatném smyslu slova a zase někdy v tom dobré. A ty v tom dobrém zde povětšinou převažují. 
Je asi pouze jediná věc, která mi opravdu vadila. Všichni jsou tak krásní! To je věc, na kterou jsem narážela skoro u každého popisu nejen dosud neznámé postavy, ale skoro pokaždé když jen někoho zmiňovala. Když už to bylo tak potřetí u jedné postavy začínalo mě to fakt štvát, ale co s tím nadělám, L. J. Smith to kvůli mně asi nepřepíše.  

Moje hodnocení: Na knize je vidět, že autorka dokáže napsat něco pořádného, a dokonce velmi dobrého. Kniha má samozřejmě nějaké mouchy, ale ty najdete u všeho a jelikož mě opravdu hodně překvapila a dost se mi líbila, uděluji této knize hodnocení 4/5.

2 komentáře:

  1. 4/5 ? :) Tak to je u L.J. docela úspěch.. :D bych řekla, protože po TVD, jsem si nemyslela, že by se mohlo od ní objevit ještě něco dobrého..

    OdpovědětVymazat
  2. Na tu knižku se chystám a těším se na ni... Na netu jsem četla, že se podle ni bude natáčet seriál, na ten se také těším :)Kdyžtak tady je odkaz: http://www.secretcircle.cz/

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři