24. května 2011

Upíří polibky - Pokrevní příbuzní

ZR833_Upiri2.jpgZR811_Upiri_polibky.jpgAutor: Ellen Schreiber
Grafika: REM
Série: Upíří polibky
Díl: 1-3
Nakladatelství: Zoner Press
Datum vydání: 2008-2009
Originální název: Vampire Kisses - Blood Relatives
Nakladatelství: Tokyo POP & Harper Collins
Datum vydání: 2008
ZR928_Upiri3.jpg


Anotace k 1. dílu: 
Úplně poslední věc, kterou Raven a její upíří přítel Alexander potřebují, je další překážka v jejich nočním vztahu – ale na obzoru se vznáší velký problém, když Raven s Alexandrem objeví čtyři čerstvě vykopané hroby s prázdnými rakvemi uvnitř. Když se na liduprázdném Dullsvillském hřbitově usadí parta upírů, Alexander zjistí, že tuhle nesourodou bandu vede jeho vlastní upíří bratranec, Claude Sterling. Šokující zjištění! Claude a jeho děsivá parta pro pár představuje jen další problémy, zvlášť když je Raven potká za denního světla na úplně posledním místě, které by ji napadlo. Co by mohl Claude a jeho vetřelci chtít – nebo hledat – v Dullsville?


Anotace ke 2. dílu: 
Kdo řekl, že chodit s upírem je snadné? Ravenin noční vztah s její nesmrtelnou láskou Alexandrem je rozhodně riskantní, ale ještě nebezpečnější začne být, když se ve městě objeví Alexandrův poloupíří bratranec. Claude a jeho banda pátrají po úkrytu lahviček s krví, které je mohou změnit v čistokrevné upíry. Na jejich pátrání vrhá stín prastará rodinná pře a oni udělají cokoliv, aby fióly dostali do rukou. Raven a Alexandr musí rychle vymyslet plán, jak je přechytračit. Nebude však samotné lákadlo fiól pro Raven představovat větší nebezpečí, než si dokáže představit? A neprohloubí to její dilema ohledně možnosti stát se upírkou?

Anotace ke 3. dílu
Vztah mezi Raven a jejím vysněným upířím přítelem se opět komplikuje díky přítomnosti Alexandrova hrozivého poloupířího bratrance. Teď, když Claude a jeho neohrožená parta přišli na podvod s fiólami, nezastaví se Claude před ničím, aby konečně našel pravé lahvičky s krví a mohl se proměnit v opravdového upíra. Ravenina rodina a přátelé mohou být v nebezpečí. Když se Claude spojí s Raveninou dlouholetou nemesis Trevorem, netrvá dlouho a začnou chodit pozvánky na upíří maškarní bál. Má snad Claude v úmyslu proměnit všechny studenty Dullsvillské střední na upíry, pokud nedostane to, co chce? Raven a Alexandr ho musí zastavit, zároveň se však musí zeptat sami sebe, na čem jim záleží nejvíc.
Seznamte se s Raven Madisonovou:
okázalá černá rtěnka, černý lak na nehty a ostrý vtip: Raven je outsider na konzervativní Dullsvillské střední škole. Zvědavá a nebojácná, postaví se nejen pomlouvačným dívkám, ale i děsivějším, ohavným stvořením noci. Ravenino největší přání se splnilo – schází se se skutečným upírem. Jediný problém je, že aby jej viděla, musí čekat do západu slunce, a musí držet jeho pravou identitu v tajnosti.

Po přečtení Dveří chaosu (čtěte: mojí brány do světa mangy) jsem se na díla podobného rázu dosti těšila. Jenže Upíří polibky mě zrovna dvakrát nenadchly. 
Když už jsem si konečně zvykla na čtení "pozpátku", musí zrovna tahle manga představovat velkou podpásovku. Ona se čte úplně normálně! Já vím, že jsem před tím psala, že jsem měla občas problémy se v tom tak nějak zorientovat, ale měla jsem z toho aspoň TEN super pocit, který mám vždycky, když se mi něco aspoň trochu líbí. A tohle mě docela zklamalo. 
Samotný příběh nebyl taky nic moc. Žárlivý bratránek chce získat fióly s krví, aby se mohl stát úplným upírem a je ochoten udělat úplně cokoliv, aby je získal. Bojim, bojim! Tak jsem alespoň očekávala nějakou bitku na závěr, ale né, Alexander s ním uzavřel dohodu! Proboha, dohodu! 
Jediným zpestřením a chvilkami smíchu se staly momenty, kdy Raven chtěla dokázat, jak je odvážná a silná. A ty její výrazy! To jsem se opravdu zasmála.
A dostáváme se k výtvarnému zpracování. Bylo dobré, ale nebylo zas až tak dobré. U Dveřích chaosu jsem obdivovala vypracované detaily. Tady jsem nic podobného ani obdivovat nemohla. Neříkám, že obrázky nebyly pěkné, protože byly, ale byly docela jednoduché. Postavy se nevyskytovaly v nějakých, pro nakreslení, extra složitých polohách, a pokud tam pozadí nedoplňovalo děj, vůbec tam nebylo. 

Moje hodnocení:  Na další mangu jsem se těšila, ale prostě a jednoduše to nebylo ono. Upíří polibky ode mě získávají hodnocení 2/5.

2 komentáře:

  1. Ten komix jsem četla. Podle mého názoru je pěkně propracovaný, ale ráda bych si tenhle příbeh přečetla i v tištěné verzi. Bohužel pro mě nevyšla v ČR.

    OdpovědětVymazat
  2. četla jsem 1 a 2 díl ale ke třetí nemůžu sehnat jinak je to super komixs

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři