29. července 2011

30 Day Book Challenge - Day 13

~Day 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíce podobná

kliknutím zavřete oknoVampýrská akademi - Richelle Mead
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Ano, Rose. Nejde tak ani o to, že bych byla fyzicky všelijak schopná, ale jde o to, že v podstatě všechno, co Rose udělala, udělala kvůli přátelům. A myslím si, že za opravdové kamarády jsem schopná bojovat obdobně. 

1 komentář:

  1. Já bych si asi vybrala Noru ze Zavrženého.
    Vždycky mi byla vzorem Bella ze Stmívání, ale prostě, musím přiznat, že mi podobná není. Nejsem takový flegmatik jako ona. Nejsem ochotná se vzdávat důležitých věcí, jsem ráda středem pozornosti. Nikdy bych se nevymluvila z maturitního plesu, spíš bych se na něj těšila celý rok a obhlížela všechny obchody jako Jessica. :D

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři