31. července 2011

Recenze - Případy Kjóko Karasumy 2

ZR1023_Kjoko2.jpgScénář: Ódži Hiroi
Kresba: Júsuke Kozaki
Série: Případy Kjóko Karasumy
Díl: druhý
Počet stran: 184
Nakladatelství: Zoner Press
Překlad: Petr Klička
Rok vydání: 2010
Anotace:
Druhé pokračování úspěšné série, vhodné pro čtenáře od patnácti let. Detektivní manga nabitá akcí, s prvky nadpřirozena a postavami z japonských mýtů a legend. Moderní způsob kresby skvěle koresponduje s příběhem, který vás nenechá vydechnout až do poslední stránky.
Kjóko Karasuma je geniální 16letá dívka – a detektiv speciálního policejního oddělení Asakusy, dokonale ovládající bojové umění i obrovitou pistoli. Její poněkud nezvyklé případy se týkají postav známých běžnému Japonci jen z mýtů a legend.
Děsivá smlouva uzavřená v dávných dobách mezi lidmi a odlišnými před časem vypršela. Výskyt odlišných v Tokiu po roce 2050 stále narůstá a speciální Útvar pro boj s nelidskými zločiny se potýká se stále větším množstvím problémů. Navíc se zdá, že je do celé věci zapleteno i několik vládních činitelů. Podaří se Kjóko a jejím kolegům celou záležitost vyřešit? A odhalí také tajemství, které se skrývá v její minulosti?


V poslední době se démoni zjevují čím dál častěji. A požírají lidi. Aby taky ne, když smlouva, kterou hodně dávno uzavřeli s lidmi, vypršela už před pěti lety. A démoni mají teď opravdu velký hlad.
Na boj s démony je tu speciální policejní oddělení nazvané Útvar pro boj s nelidskými zločiny. V tomto oddělení pracuje jako detektiv šestnáctiletá Kjóko Karasuma a její parťák Raymond.
Napětí se stupňuje nejen s návaly démonů, jedná se ale také o politickou atmosféru, která houstne každým okamžikem. Ano, do problému s onou smlouvou jsou zapojeni ti nejvyšší politici, kteří se stále snaží udržet informace o démonech mimo dosah obyčejných lidí.
Jenže to se hodně špatně provádí, když se démoni zjeví na stanici metra a začnou tam svačit…

Kjóko se konečně dovídá něco ze své minulosti, tedy Kjóko ty nejdůležitější informace stále hledá, ale čtenář si dává všechny potřebné informace dohromady, protože se tu a tam znenadání zjevují. Kdo je Kjóko, to je totiž ta nejzáhadnější otázka.
Taky se dozvídáme i něco o Rayovi. Jak to tak vypadá, není Ray na oddělení, aby bránil a zachraňoval lidi. Každý má nějaké postranní úmysly, Raye nevyjímaje.
A Šioči Ise zase nedostal žádný velký prostor. Chudák, pořád jenom uklízí a vaří na oddělení kafe. A já pořád čekám, až se objeví v té největší bitvě a zachrání svět. Snad se někdy dočkám!

Celkově mi tento díl přijde propracovanější než ten první. Ilustrace jsou kapánek složitější a vytvořené více dopodrobna, takže člověk okamžitě ví, o koho a co se jedná. Obrázky, které jsou udělané přes celou dvojstránku, jsou opravdu nádherné a nemůžu se na ně vynadívat. A Kjóko má nový sestřih a jak jí to sluší, holčině!
V tomto svazku je akce ještě více než v tom předchozím, ale je to hezky rozmístěné, aby měla Kjóko čas na hledání informací ohledně své minulosti. Kapitoly, do kterých je celý svazek příhodně rozdělen, dodávají celému dílu ještě více napětí a celý příběh skvěle stupňují.
Případy Kjóko Karasumy představují skvělé čtení a pokoukání, protože se autoři opírají o japonské legendy a mýty, a proto je opravdu hodně dobře, že je příběh udělán jako manga, která dodává čtenářům lepší představu o japonské kultuře.
Čtenář si užívá pořádně divokou jízdu a po dočtení je natěšen na pokračování, protože tentokrát to skončilo opravdu zvláštně.

Moje hodnocení: 4,5/5

Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat nakladatelství ZonerPress za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si může objednat na stránkách nakladatelství.

-obrázek i anotace jsou použity ze stránek nakladatelství
- recenze je doplněna ilustracemi z  comicsDB

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři