15. července 2011

Recenze - Tulák ve stínech

ZR1014_Tulak_ve_stinech.jpg
Autor: Alexej Pechov
Série: Kroniky Sialy
Díl: první
Počet stran: 352
Nakladatelství:  Zoner Press
Překlad: Veronika Nohavicová
Rok vydání: 2011
Anotace:
Shadow Prowler (Chronicles of Siala #1)
Šikovný zlodějíček Harold Stín platí za mistra svého oboru a žije celkem spokojeným životem. Ale jen do té doby, než se rozhodne přijmout podivnou zakázku, ze které se vyklube veledůležitá výprava. Nebezpečný nepřítel, kterého nazývají Bezejmenný, se rozhodl povstat, znásobit svou moc a podrobit si celý svět. Jediné, co ho může porazit, je Duhový roh, magický artefakt z dávných dob. A jediný, kdo je schopný Roh získat, je právě Harold. Vydává se tedy s podivným doprovodem, čítajícím elfskou princeznu, cvičené bojovníky i královského dvorního šaška, na napínavou a dobrodružnou cestu za záchranou celé Sialy.

První věta: Noc je pro takové jako já ten nejlepší čas.

The Chronicles of Siala 01. Shadow Prowler
Harold měl vcelku normální práci. Někdo mu navrhl prácičku, on zakázku přijal, vydal se něco ukrást, a vrátil se k onomu žadateli s jeho předměty a dostal zaplaceno. Je totiž mistr zloděj. Tato jednoduchost se ale změnila, když přijal zakázku na získání Duhového rohu, magického artefaktu, který má zadržet největšího nepřítele Sialy a celého světa, Bezejmenného, a aby toho nebylo málo, tuto zakázku mu nabídl samotný král Sialy.
Shadow Prowler (Chronicles of Siala #1)
Harold tuto práci přijal, než se ale vydal i se svou společností na výpravu do Hradu Spein, kde je Roh někde uložen, musel se pořádně připravit. Příprava zahrnovala nákup všemožných magických věciček, které mu mají usnadnit hledání Rohu. K tomu aby ho našel, potřebuje také mapu, a proto se vydává do Věže mágů, která se nenachází na zrovna dobře přístupném území. Haroldovi se povede některé dokumenty získat, snad mu pomůžou k nalezení Rohu.
Část jejich cesty je dlouhá, nebezpečná a plných zrádných míst a lidí. Ještě ale nekončí…

Vloek van de schaduw (De kronieken van Siala, #1)
Harold Stín je neobyčejný hrdina nehrdina. Na jednu stranu zastupuje zlé hochy, protože zlodějna není zrovna nejčistší práce, na druhou stranu je mu svěřena záchrana světa. A to je opravdu hodně, takže musí být z větší části ten dobrý!
Všechny jeho úspěchy jsou od první stránky vlastně založené na náhodách, od kterých se potom odvíjí celý příběh.
Harold je vtipálek každým coulem a občas se snaží nepřítele odzbrojit spíše vtipnou nebo sarkastickou poznámkou než pořádným úderem meče. A když už opravdu musí bojovat, dává přednost své kuši, se kterou nemusí nepříteli zírat do očí.

Tulák ve stínech nabízí možnost přečíst si starou dobrou fantasy s velkým počtem nadpřirozených bytostí, záhadných magických událostí a s jedním hlavním hrdinou, který má velký úkol. Tímto úkolem není nic lehčího a obyčejnějšího, než záchrana celičkého světa. Jak jednoduché!
El ladrón de las sombras (Crónicas de Siala, #1)
V knize se setkáváme s elfy, kteří se nepodobají elfům, o kterých jsme někde četli, trpaslíky, gnómy, orky… tyto postavy mají tak nezapomenutelná jména nebo přezdívky, že opravdu hned víte, o koho se jedná (Kocour, Svišť, Kecal, Děvkař a mnoho dalších).
Ke knize nechybí ani slovníček pojmů, zeměpisný názvů, který opravdu pomáhá tomu, abychom se v knize více vyznali, protože o něčem se postavy jen zmíní a my bychom se mohli pouze dohadovat, co to asi je, ale je tu slovníček! Možná bych nepohrdla nějakou mapičkou na deskách knihy, protože jsem v některých momentech měla nutkání se tam dívat, jestli tam náhodou něco není.
Крадущийся в тени (Хроники Сиалы, #1)
Kniha je také doplněna nádhernými ilustracemi, které dodávají celému příběhu ten správný pocit.
Kniha představuje jiný styl fantasy příběhu než na jaký jsme zvyklí.

Moje hodnocení: 4/5

Tímto bych chtěla poděkovat nakladatelství ZonerPress za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si může objednat na stránkách nakladatelství.

-obrázek je použit ze stránek nakladatelství
- anotace je z obalu knihy
- obálky jsou ze stránky GoodReads

1 komentář:

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři