23. srpna 2011

Recenze - Pořád mi pijou krev


Pořád mi pijou krev
Autor: Kimberly Pauley
Díl: druhý
Počet stran: 293
NakladatelstvíAlpress
Překlad: Eva Konečná
Datum vydání: 16. 06. 2011
Anotace:
S upířím klukem Georgem a nejlepší kamarádkou Serenou po boku se Mině zdá, že má celý život před sebou. Ale pak přijdou rodiče s tím, že se budou stěhovat. Někam do zapadlého městečka, kde škole vládnou usměvavé roztleskávačky a nabušení sportovci. Mina musí nahrát svou smrt a všechno opustit, včetně George a Sereny. Dokonce ani upírský kurz o změně podoby jí nezvedne náladu. Najednou se objeví Serena s novinkami, z nichž se Mině doslova zatočí hlava. Možná jí to s upírskými špičáky více sluší, ale vůbec to neznamená, že je její život méně komplikovaný. 

První věta: Já, Mina Hamiltonová, jsem oficiálně mrtvá.

V druhém díle knihy Pijou mi krev aneb upírkou na vlastní nebezpečí se znovu setkáváme s Minou, jejíž stav se změnil z živé na neživou.
Tentokrát se na Minu hrne více problému naráz. Musí se se svými rodiči přestěhovat a předstírat vlastní smrt a stát se někým jiným. Musí začít chodit do nové školy, její rodiče už nejsou oficiálně jejími rodiči, ale bratr se švagrovou, musí opustit všechno i nejlepší kamarádku.

Serena se jí ale jen tak nevzdá, a když se jí zhroutí rodina, rozhodne se za Minou vydat a být s ní. Jenže vůbec netuší, že jí hrozí obrovské nebezpečí, protože se chce šílená Raven pomstít Mině a jako svůj cíl si vybere čirou náhodou právě nic netušící Serenu.

Tahle kniha je spíše určená o trochu mladšímu publiku, které je poblázněné upířím šílenstvím a hledá další knihu s touto tématikou. Těmto čtenářům by tato kniha mohla splnit jejich očekávání. Upíři? Samozřejmě ano. Milostné pletky? Ano. Akce? Ne sice moc, ale taky se tam tu a tam objeví. Humor? Rozhodně!
Still Sucks to be Me: More All-True Confessions of Mina Hamilton Smith, Teen Vampire (Sucks to be Me, #2)
Ti z nás, kteří si potrpí spíše na drsnější nebo naopak jemněji založené příběhy, by na téhle knize mohli ocenit humornou stránku celého příběhu. Není stránka, na které by se nenašel jediný vtipný moment, který na tváři vykouzlí alespoň malý úsměv, nebo úsměv od ucha k uchu. K tomu se ještě přidá ztřeštěná hlavní hrdinka, která se nebojí utrousit všelijaké poznámky, a budete se smát téměř nepřetržitě.


Kniha není vůbec složitá, jde pouze o to si ji přečíst, uvolnit se, pobavit se nad Mininými problémy, a pak ji zase odložit. Zbytečné myšlení v průběhu čtení může mít své následky.
Pořád mi pijou krev je kniha, která se musí číst s jistým nadhledem (možná ale je to spíše podhled). Není to žádný zázrak, ale když si chcete nebo potřebujete přečíst něco, u čeho nemusíte zapojovat mozek, ale potřebujete opravdu vypnout a chcete se jenom trochu pobavit, zasmát a odreagovat, je tahle kniha to pravé ořechové.

Moje hodnocení: 3/5

- Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Alpress
- Obrázek a anotace jsou použity ze stránek nakladatelství
- Originální obálka je použita z Goodreads

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři