25. prosince 2011

Posuď knihu podle obalu (1)

Nedělní meme pořádané Syki.


Sukuba 2 - Na vrcholu
Richelle Mead

Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí – tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu.
Samozřejmě, schopnost libovolně měnit vzhled i nesmrtelnost jí mohou běžní smrtelníci jen závidět, navíc nedávno složila slib, že bude svou práci sukuby vykonávat co nejsvědomitěji, ale jí zkrátka přijde nespravedlivé, že právě ona – nadpřirozená svůdkyně – nemůže navázat milostný vztah s člověkem, který ji má rád přesně takovou, jaká je.
A jako by toho ještě nebylo dost, musí Georgina začít řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seattlem se totiž opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi: Georginin kolega a kamarád se zčistajasna chová nějak divně, a ona se nemůže zbavit dojmu, že za tím stojí mnohem víc než jen přemíra vypitého kafe…

Můj názor na obálku: České obálky této série a vlastně celkově knih od Richelle Mead jsou graficky dobře udělané. Když si ale Sukubu prohlížím trochu déle, něco mi tam pořád nesedí. Modelka vypadá vcelku přijatelně, font písma je dobrý a barevně to taky sedí. Jenže je to tu. Modelka vypadá vcelku přijatelně, ale (teď budu znít opravdu úchylně, ale vážně jsem nad tím přemýšlela opravdu dost dlouho) když se jí podíváte na hrudník, zjistíte, že má strašně nepřirozená prsa. (Opravdu zrovna sem lidem nekoukám a ani nikam jinam!) Ale prostě to tak je, jsou vážně divná. A ten její výraz, ale to už je vedlejší...
Když si ale nebudete hrát na rejpala jako já, ničeho si pravděpodobně nevšimnete.  

1 komentář:

  1. Will, já si ty přednosti musela rozkliknout, abych se podívala jak podle tebe vypadají nepřirozená prsa! Nevím, asi na ně nemám názor. Každopádně české obálky knih od Richelle Mead se mi moc nelíbí, vypadají dost podobně jako levné paperbackové knížky, co mívají u časopisů. Na veřejnosti si s takovýma knížkama připadám divně, to už radši vytáhnu "mrtvolné" obálky s Anitou.

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři