8. února 2012

Waiting on Wednesday (42)

Wating on Wednesday je týdenní meme, pořádané Breaking the Spine
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Eona: Poslední dračí oko
Alison Goodmanová
Pořadí v sérii: druhý díl
Nakladatelství: Jota, 2011
Anotace: 
Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry.
Má-li v zemi opět zavládnout mír, musí Eona najít právoplatného císaře Kyga a magický černý foliant, aby mu pomohla získat zpátky trůn. Jako dračí oko se však sama stává hrozbou pro svůj lid, neboť nikdo neví, že nemá pod kontrolou svoji sílu. Zoufalá Eona je nakonec nucena uzavřít smlouvu s dávným nepřítelem, který může všechny vyhubit.
Napínavý a poučný závěr epického příběhu o tajemné magii, šermu a lásce uchvátí mladé i dospělé čtenáře svou syrovostí, náhlými dějovými zvraty, bohatou symbolikou a nádherným orientálním prostředím.
  

...
Na Eonu se opravdu těším. Eona sem přečetla před nějakou dobou, ale pořád na knihu myslím. Draci jsou totiž moje! A tahle kultura? Skvělé! 
Teď jen počkat, až se na mě dostane v knihovně řada a budu číst. 

3 komentáře:

  1. na eona ako sériu sa už nesmierne teším, ale ešet som sa k tomu nedostala bohužial :) a jej ty čítaš anna dressed in blood? :) ako sa páči? :)

    OdpovědětVymazat
  2. ja čakám kým Eona vyjde v slovenčine, lebo je to inak preložené ako u vás a nemôžem sa dočkať!!! Eon za to stál, aj keď sa pomaly rozbiehal, ten koniec bol wow! och už aby to bolo!!

    OdpovědětVymazat
  3. já právě teprve čtu první díl, nechtělo se mi na další tak dlouho čekat, tak mi to aspoň bude hezky navazovat :)

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři