15. února 2012

Waiting on Wednesday (43)

Wating on Wednesday je týdenní meme, pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.
Article 5
Kristen Simmons
New York, Los Angeles a Washington D. C. byly opuštěny. 

Ústava byla zrušena a nahrazena Mravními ustanoveními. 

Neexistuje žádná police, ale pouze vojáci. Neudělují se pokuty za špatné chování, ale lidé jsou rovnou zatýkáni, souzeni a jedná se s nimi ještě hůře. Lidé, kteří byli zatčeni už se totiž většinou nikdy nevrátí. 

Sedmnáctileté Ember Miller není tak stará, aby si nepamatovala, že takhle to vždycky nebylo. Když žije se svojí odporující svobodnou matkou, těžko se jí zapomíná, že lidé nebyli zatýkáni pro čtení špatné knihy nebo když zůstali venku po setmění. Je pro ni těžké zapomenout, že život ve Spojených státech býval jiný. 

Ember je nenápadná a má se před vším na pozoru. Ví, jak získat věci, které potřebuje: potravinové lístky, oblečení a jak zvládnout náhodné vojenské kontroly domu. Pokud to okolnosti povolí, její život je ohromně nevinný. 

Dokud není její matka zatčena za porušení pátého článku (pozn. Article 5) Mravního ustanovení. A jedním ze zatýkajících strážníků není nikdo jiný než Chase Jennings... jediný chlapec, kterého Ember kdy milovala.
...


No, ještě řekněte, že to nezní lákavě! Povedlo se mi propadnout kouzlu dystopie a takhle vypadá opravdu hodně dobře. 


- Anotace je přeložená mnou zGoodReads a není to žádný oficiální překlad! 

5 komentářů:

 1. Tohle se mi strašně líbí, mám ráda všechno antiutopické a postapokalyptické :D

  OdpovědětVymazat
 2. Dystopie po hunger games taky úplně žeru!! :-) Knížka vypadá velmi velmi dobře... á bože... já chci přečíst toliiik knížek!!

  OdpovědětVymazat
 3. Oh you are going to love this book! I loved it!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Jup- vypadá to úžasně... :D :D

  OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři