11. března 2012

Posuď knihu podle obalu (11)


Nedělní meme pořádané Syki.


Tak padne náš svět
Megan Crewe
Anotace
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.

Hodnocení obálky: Když se na obálku podíváte, rozhodně vás zaujme. Dlouho potom všude vidíte žluté flíčky. A na první pohled je to asi to jediné, co z té obálky vlastně máte. Toho ostatního si totiž asi všimnete až po delším zkoumáním. Viděli jste tu cestu? Ty stromy? A tu osobu? Nádherné, co?
Tady totiž platí V jednoduchosti je krása a povedlo se to. 

1 komentář:

  1. Mě upřímně obálka skoro nezaujala, spíše až ta anotace. Ale zase po bližším prozkoumání je vážně zajímavá.

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři