18. března 2012

Posuď knihu podle obalu (12)


Nedělní meme pořádané Syki.

Inheritance (Odkaz dračích jezdců #4)
Christopher Paolini
Inheritance (Odkaz dračích jezdců, #4)
Anotace:  
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace! Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokaží oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje. Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat? 

Hodnocení obálky: 
Když se na obálku podíváte, okamžitě tušíte, co můžete od knihy očekávat. Nádherně propracovaný drak, který se svojí barvou hodí do prostředí obálky, automaticky evokuje fantasy knihu. Drak se opravdu povedl. Zajímavý je na něm jeho výraz, který říká: "zkuste si na mě něco, a ukousnu vám hlavu." Nicméně se mu ale trochu protahují koutky, takže je vidět, že je schopný i úsměvů. Jak se k vám bude chovat, záleží na vás a všem přístupu, doporučuji ale zvolit zajímavý vtip...
Přestože Inheritance není jméno hrdiny a není pojmenování jako u Eragona či Brisingra, je dobře, že nakladatelství výraz nepřeložilo. Stejně jako u Eldesta zůstali u originálního slova a my nemůžeme být šťastnější. Takto kniha působí velice tajemně a každý jen napjatě očekává, co se vlastně bude dít. 

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři