18. dubna 2012

Waiting on WednesdayWating on Wednesday je týdenní meme, pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Prežila som svet
Miroslava Varáčková
Prežila som svetVolám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili. Prišla som o svoju rodinu, priateľov, susedov a vo svojich sedemnástich rokoch som ostala celkom sama. Kedysi som chodila do školy, so spolužiačkami do kina, či len tak sa flákať mestom. Dýchala som čistý vzduch a jedla čerstvé rožky. Teraz väčšinu času trávim v starej stuchnutej pivnici a deň, kedy mám plný žalúdok, môžem pokojne nazvať šťastným. Volám sa Ela a som jedna z tých, čo prežili...

Napínavý príbeh zakázanej lásky, ktorá sa rodí v čase úpadku civilizácie. Svet je v ruinách, budúcnosť neistá, boj o život neúprosný. Podľahne Ela nádeji a túžbe milovať? Vráti jej ukrývaný vzťah do duše svetlo, alebo ju uvrhne do ešte väčšieho zúfalstva? A... prežije Ela vôbec najbližšie svitanie?

Dystopie od sousedů? Proč jí nedat šanci? A zvlášť, když vypadá opravdu dobře a ohlasy na ní jsou taky velice zajímavé. Co mě ale k přečtení přímo nutí, je reakce Stormy na Goodreads, na kterou se můžete podívat tady


2 komentáře:

  1. Tak tahle kniha mě zaujala nemálo! Zajímalo by mě, jestli tahle kniha vyšla i v češtině. :) Jdu se po ní poohlédnout. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. V češtině ne, ale v eshopech ji seženeš v originále ;)

      Vymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři