18. srpna 2012

Recenze: Ostrov zasvěcení

Název: Ostrov zasvěcení
Autor: Ilka Pacovská
Série: Sedmý smysl
Díl: první
Počet stran: 352
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 2. 5. 2012
Anotace:
Napínavé, tajuplné čtení, prolínání reálného světa s fantasy.
Příběhy Hanky, Sváti a Rafana připomínají Harryho Pottera a autorka nezapírá, že ji knihy o Harrym inspirovaly, nicméně vytvořila nový svět a nové hrdiny, kteří žijí svým vlastním životem. Konečně původní česká „Rowlingová“?!

Nevěříte, že se ze dne na den může někomu totálně změnit život? Ne? Tak se zeptejte Hanky, Sváťy a Rafana…ti vám o tom rádi a nadšeně povypráví.

2980147158_8b9100c168_z_largeCelý svůj život strávili v sirotčinci Útulný domov, který měl ale k útulnosti hodně daleko. Odváděli tvrdou práci pod dohledem nemilosrdných vychovatelů, a neustále se obávali o to, co s nimi jednou bude. Naprosto jim ale změnilo život, když Hanka při hledání mušlí a kamenů na pláži našla kouzelný prsten. Ten po navléknutí vyslal magický signál a všechno se změnilo. Dostali se ze sirotčince, začali nový život a studovat, aby se zlepšili ve svých magických dovednostech a mohli být konečně šťastní. Otázkou pro ně ale zůstává, proč by jim někdo pomáhal uprchnout a proč by je financoval? Určitě od nich bude chtít něco na oplátku, ale co?

Ostrov zasvěcení je kniha, která je primárně určená mladší čtenářům. A když se do ní začtete, rozhodně to poznáte. Příběh je vyprávěn krátkými a jednoduchými větami, které se drží pouze hlavního sdělení a neobsahují v sobě žádné vedlejší poselství. To ale rozhodně nevadí, můžete se totiž plně soustředit na příběh, který nám vypráví, a nad ničím dalším přemýšlet nemusíte.  

Příběh začíná velice zajímavě a záhadně, a neustále napjatě čekáte, co se s dětmi v sirotčinci stane. A přestože se děj posune dál, a dodá knize na dobrodružnosti, svojí zajímavost posléze ztrácí. Jakmile se ale děti ze sirotčince dostanou, začíná se zlepšovat. Dostávají se totiž do úplně jiného, kouzelného světa a děj znovu nabírá ty správné obrátky. Jenže s touto knihou je to jak na kolotoči, jednou jste nahoře, ale pak zase dole, a zajímavá období zase končí a střídají je ta nudnější. A takto se to, vlastně docela v pravidelných intervalech, mění až do úplného konce, který ale patří k nejlepším částem knihy a značně zvyšuje její reputaci.

Příběh se tak občas stává dost zmateným a nepřehledným. Kniha totiž předvádí mnoho drobných příběhů, které mají mezi sebou těžkopádné přechody. Nakonec ale do sebe všechno zapadá, a dává dohromady zajímavý a souvislý příběh.  

420513_304991919564978_55693991_n_largeV lepších částech knihy jí nemůžeme upřít řádnou čtivost, kterou přímo oplývá. Děj v nich neztrácí tempo a čte se velice dobře a to hlavně díky svižným dialogům, při kterých se občas pousmějete nad naivitou hrdinů. Rozhodně ale nepřestáváte číst, protože příběh má sílu, která vás nenechá přestat a přímo vás nutí číst, protože se chcete dozvědět, kam se příběh vlastně dostane a jak skončí.

Ostrov zasvěcení je zajímavá kniha s ještě zajímavějším prostředím, které ale nemusí sednout každému. Mladší čtenáři z knihy mohou být naprosto nadšeni a nemusí ji brát pouze jako oddechové čtení, které v ní mohou vidět ti starší. Sama jsem dost zvědavá, jakým směrem se příběh bude ještě ubírat, protože série má celkem osm dílů a tohle byl opravdu teprve začátek. Uvidíme, jak se se svým osudem hrdinové vypořádají.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji mnohokrát nakladatelství Albatros. 
Knihu si můžete objednat na jejich stránkách

4 komentáře:

 1. Knížka vypadá docela zajímavě i ten motiv sirotčince. jen si asi nejsem moc jistá, jestli by mě zrovna tahle kniha bavila. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Еxcellent ρost. I ωas checking
  constantly thіѕ weblοg and I am impressеd!
  Veгy useful іnfο speсіfically the closіng ρhase :) I deаl with ѕuch іnfoгmation a lot.
  Ӏ was ѕeеking thiѕ ceгtaіn infοrmаtion for а long time.
  Τhank you anԁ gooԁ lucκ.  my webpage :: Pay Day Loans
  My site ... Online Payday Loan

  OdpovědětVymazat
 3. dílů už je devět... A stojí to za to :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám zatím 4 díly a čtu první :33 doufám že ty ostatní díly budou také dobré :)

   Vymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři