10. října 2012

Žluté Waiting on Wednesday...


Wating on Wednesday je týdenní meme, pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst. 

Je to přesně tak, jak říká název, dneska vám chci ukázat knihu, kterou si chci opravdu strašně moc přečíst, a má žlutou obálku... Jedná se o The Perks of Being a Wallflower neboli Ten, kdo stojí v koutě od Stephena Schbosky! 
Knížka mě zaujala už v momentě, kdy vyšla na Slovensku a pokud vím, tak všem se líbila a někteří se do ní opravdu zamilovali. Musím uznat, že zní opravdu zajímavě a strašně se na ní těším.... 

AnotaceKdyž člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. 

Podle knihy byl již natočen film, který měl premiéru někdy na konci září. Nejenže vypadá taky velice dobře, ale hraje tam Logan Lerman, Ema Watson, Ezra Miller a Nina Dobrev. Takže jakmile přečtu knihu, koukám i na film! =) 


5 komentářů:

 1. ja idem akurát čítať túto knižku, tiež si až potom chcem kuknúť film kvôli tomu úžasnému hereckému obsadeniu 8P

  OdpovědětVymazat
 2. Já už se na ni taky strašně těším. A na film taky... hlavně kvůli Emmě. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Knižku som si prečítala toto leto a keďže som sa akosi nevedela dostať k slovenskému prekladu (ani som sa veľmi nesnažila :)), tak som si ju prečítala v angličtine. Je to neskutočné dielo. Nápad, atmosféra...jednoducho všetko. Najlepšia kniha, ktorú som tento rok prečítala (a bolo ich dosť).

  OdpovědětVymazat
 4. Knížku asi číst spíš nechci, ale na film se kouknu moc ráda :) Logana mám moc ráda :))

  OdpovědětVymazat
 5. Já sebou snad budu muset pořád nosit nějaký blok a ty knihy si psát, protože to už snad není možný :D Tohle si prostě přečíst musím! Díky moc za tip :)

  OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři