25. listopadu 2012

Recenze: Krvavá horečka

Název: Krvavá horečka
Autor: Karen Marie Moning
Série: Horečka
Díl: druhý
Překlad: Jan Sládek
Počet stran: 358
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2012
Anotace:
MacKayle Laneové zabíjí sestru a ona se rozhodne vypátrat jejího vraha. Netuší ale, že se tím současně vydává na dlouhou cestu plnou záhad, nebezpečí a také nelehkého sebepoznání. Seznamuje se s dvěma tajemnými muži, bohatým a nepřístupným knihkupcem Jerichem Barronsem a pro pozemské ženy neodolatelným dananským princem V’lanem, jenž jí nabízí pomoc. Chce-li přežít a dobrat se pravdy o sestřině smrti, musí dovedně využívat oba průvodce, jimž sama nedokáže věřit, a především najít Sinsar Dubh – milion let starou knihu černé magie ovládající svět nesmrtelných i smrtelných bytostí. Stínová říše Dananů dlouhá tisíciletí nerušeně existovala vedle světa lidí. Nyní ale zeď, která je dělila, mizí a Mac zůstává osamoceným bojovníkem za záchranu svého druhu.


MacKayla Laneová už se v nadpřirozeném světě začíná pomalu orientovat. Ne že by byl její život nějak extrémně jednodušší, ale už si tak nějak zvykla, že může na ulici potkat Danany, ať už ty očividně zlé, kteří jí s hodně velkou pravděpodobností chtějí ublížit, nebo oficiálně ty dobré, kteří ale mohou být taky pěkní zmetci. Přestože ještě není úplně jisté, proč byla její sestra zavražděna, už alespoň ví, kdo ji o ni připravil. Teď už Mac stačí počkat si na pořádnou příležitost a možná se jí povede Alinu pomstít. V mezičase si ale zase musí hrát na detektor dananských magických předmětů pro snad ještě záhadnějšího Barronse.  Nejen to ji přivede do maléru, který ji málem připraví o život, už zase…

Seyahatname__c4_b0_c3_87_c4_b0n_seyahat_largeKrvavá horečkaTemné skóre zvyšuje. Autorka měla hodně možností, jak v příběhu pokračovat, a rozhodně si vybrala ten šikovný. Skvěle totiž rozvíjí a navazuje na události minulého dílu a celkový příběh se díky tomu stává mnohem záživnějším. Moningová nám bránu do světa Dananů otevírá ještě více, čímž ještě více komplikuje děj. Což je ale rozhodně dobře, protože se v něm sama neztrácí a velice zručně nám ho vypráví. Příběh tedy není ochuzen o pořádnou dávku nadpřirozeného prostředí, detektivní zápletku a trochu dost zvláštního a potrhlého romantické jiskření.

Mac a Barrons jsou totiž jedni z nejdivnějších knižních hrdinů. Mac je kapitola sama o sobě, ale oproti minulému dílu se stává postavou, která má u publika daleko větší šanci, i když by jí ještě trocha změn rozhodně neuškodila. Není už tou rozjívenou Američankou, která si myslí, že se z ní všichni posadí na zadek. Je to úplně jiná, silná a odvážná osoba, která se už jen tak něčeho nezalekne. A konečně pomalu přestává prozrazovat děj dopředu! Haleluja! Jejím velkým mínusem a potažmo tak celé knihy, je ale minimum rozhovorů. Problém ani tak není v Mac, to ona si zase popovídá ráda, ale ve stylu knihy. Velké procento dialogů je nám tedy naservírováno pouze jako převyprávění a příběh se tak dostává na jistou úroveň nudnosti.

Celkově je příběh ale velice dobrý a dobrodružný, a v závěru se dokonce dočkáme i několika akčních scén. Autorka si totiž zakládá spíše na pozvolném vyprávění, při kterém nám pozvolna odhaluje zapeklitosti světa, který pro své čtenáře pečlivě a velice zručně vytvořila. Krvavá horečka je velice dobrým pokračováním dobře rozjeté série a rozhodně čtenáři přináší lepší zábavu než první díl. A přestože se v ní najde několik chyb, příběh se rozvíjí skvěle a rozhodně toho pro nás má připraveno ještě hodně. 

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji mnohokrát nakladatelství Jota!
Knihu si můžete objednat na jejich stránkách.

3 komentáře:

 1. Túto sériu by som si rada prečítala, vyzerá zaujímavo čitateľne 8)

  OdpovědětVymazat
 2. Tento týden jsem si koupil první díl a chystám se ho přes Vánoce přelouskat, navíc pod stromečkem asi dostanu dvojku, tak doufám, že se mi to bude líbit, když to na goodreads sklízí takový úspěch. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Yοu actually make it seеm so еasy with your presentation but I fіnd thiѕ matteг tο be actuallу sοmethіng that I think I would nеѵeг undeгstanԁ.
  It ѕeemѕ toо compleх аnԁ veгy bгoad for mе.
  I'm looking forward for your next post, I'll try to
  get the hаng of it!

  Feel free to visit my pаgе Online Payday Loans instant approval
  Check out my web blog ; Pay Day Loans

  OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři