28. listopadu 2012

Wating on Wednesday

Wating on Wednesday je týdenní meme, pořádané Breaking the Spine. Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst. 


Prohnaný 
Kroniky železného druida #1
Kevin Hearne 

Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira – ale ve skutečnosti mu není jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač. Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který nahání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk. Svižná a zábavná městská fantasy se v zahraničí dočkala bouřlivého úspěchu a potěší všechny ctitele dobrodružných příběhů, obzvláště pak fanoušky Simona R. Greena a Jima Butchera.

Tahle kniha je přesně důkazem toho, že obálky mají obrovskou přesvědčovací moc. Vždyť se na ní podívejte, jak je úžasná! To jsem si ani nemusela číst anotaci, abych věděla, že tohle si zkrátka musím přečíst! 
A i po přečtení anotace prostě vím, že si to musím přečíst. Přesně takovéhle knihy miluju a podle ohlasů ostatních čtenářů přímo vím, že se mi to bude líbit. Už se na to moc těším. 
Četli jste? Líbilo se? 

2 komentáře:

  1. Můžu jedině doporučit! ;) Četla jsem v létě a fakt mě to ani trochu nezklamalo. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Četl jsem a doporučuji. Už abych měl doma druhý díl. :)

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři