6. prosince 2012

Recenze: Hněv bohů

Hněv bohů (Kronika Cartera Kanea, #2)Název: Hněv bohů
Autor: Rick Riordan
Série: Kronika Cartera Kanea
Díl: druhý
Překlad: Dana Chodilová
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Anotace:
Život Cartera Kanea a jeho sestry Sadie se převrátil naruby. Odhalili totiž tajemství své rodiny.
Sourozencům Kaneovým koluje v žilách krev pradávných faraonů. Mimo to zdědili talent starých egyptských mágů. Paráda? Kdepak! Všechna ta zaklínadla, která se teprve učí ovládat, sotva stačí na to, aby se ubránili zákeřným protivníkům, nestvůrám, nebezpečným mágům a rozzlobeným egyptským bohům… Navíc se v kouzelné říši duatu pomalu probírá k životu ten nejhrozivější soupeř: had Apop, který chce nastolit věčnou vládu chaosu. Carter a Sadie musí najít tři části kouzelného svitku, který probudí boha slunce Rea, a objevit, kde se starý bůh vlastně ukrývá. Na záchranu světa zbývá jenom několik dní a čas se už začal odpočítávat…

Dějiny a tajemství starověkého Egypta bývají jednou z nejoblíbenější látkou v hodinách dějepisu. Staly se hodně dávno, jsou mysteriózní a hlavně přímo magické. Pro rodinu Kaneových ale dosti reálné.
File:Kane wings color.jpg

Kaneovi mají dlouho rodinou historii, která zahrnuje egyptské bohy, mágy a časté kouzelné boje. Sourozenci Carter a Sadie o tom donedávna neměli ani tušení. Všechno se ale změnilo v momentě, kdy jejich otec značně poškodil Britské muzeu a zmizel, a je si vzal na starosti mocný mág a zároveň jejich strýček Amos. Od té doby se toho už stalo hodně, naučili se alespoň částečně používat svoje síly a rozhodli se, na které straně že to stojí. Ta se ale bohužel neshoduje s názorem většiny ostatních mágů, protože oni si myslí, že jediná správná cesta, jak zachránit svět, je pouze ta jejich. A hodlají to udělat tak, že nebudou dělat nic. To se ale nelíbí Carterovi se Sadie, protože ti rozhodně hodlají něco udělat, i když to znamená poštvat proti sobě celou magickou společnost a několik bohů…

Druhý díl Riordanovy série Kroniky Cartera Kanea nám představuje více hrdinů než předchozí díl a stále se vyprávění drží pouze Carter se Sadie, protože oni jsou samozřejmě hlavními hrdiny. A přestože se do příběhu zamotává více postav, rozhodně se nedá v tomto směru považovat za chaotický.

Děj Hněvu bohů navazuje na první díl a rozšiřuje tak již započatý příběh. Bohužel se ale nemůžu ubránit pocitu, že tentokrát se to Riordanovi tolik nepovedlo. Něco tomu zkrátka chybí. Ano, příběh je zajímavý, dobrodružný a rozhodně neztrácí na humornosti, ale není to ono. Mizí zde totiž strhující stránka, která by vás nutila otáčet jednu stránku za druhou se zatajeným dechem, jak už jsme u autora zvyklí. Přestože se tedy kniha opravdu snaží udržet nás skoro všudypřítomnými cliffhangery, a nalákat nás na další a další kapitolu, v jistých částech se jí to bohužel nedaří a jsme tak schopni knihu odložit i v opravdu napínavých scénách, kdy by se nám to jindy zaručeno nepovedlo.

Autorovi se ale rozhodně daří podat nám egyptské bohy zase z trochu jiného úhlu. Riordan totiž opravdu umí podat dějiny tak, aby bavily, umí jim přidat to správné kouzlo, takže vás zaručeně chytnou. Další věc, která knize alespoň trochu zvedá úroveň, je autorův styl. Protože přestože se mu to tentokrát tolik nepovedlo, dovedl napsat knihu svěží a oddechovou.

Hněv bohů je rozhodně dobrým pokračováním zajímavě rozjeté série. Bohužel ale nepřináší takový čtenářský zážitek jako Rudá pyramida. Snad si Riordan chystá daleko lepší výkon do závěrečného dílu série.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji mnohokrát nakladatelství Fragment
Knihu si můžete objednat na jejich stránkách

2 komentáře:

 1. Excellent pоst. Keeρ poѕting such kіnd of information on your
  sіte. Im reallу іmprеsseԁ
  by youг sіtе.
  Hеy thеre, You've performed an incredible job. I'll certainly digg it аnd
  indiѵіdually suggest to my frienԁs. I am confident they ωіll bе benefіteԁ from this websіtе.


  Take a looκ at my wеb-site: online payday loans direct lenders
  Stop by my web site ... Pay Day Loans

  OdpovědětVymazat
 2. The process is accomplished with just the click of a button.
  I suffered a lot of bullying and some sexual abuse and it compounded my identity problem.
  They also tend to endear themselves to populations in times of severe duress and
  hardship by well funded relief efforts and other charitable initiatives,
  which make them look incredibly social compared to corrupted governments.
  That’s why, while drafting ads for newspapers selling
  or buying a property, make your USP as your headline. But I
  felt I had something interesting, if not unique, to say about the Mafia because
  as a boy I had listened not only to Mafiosi in my stepfather's kitchen but to first and second generation Sicilians who understood how and why the Mafia had gotten a foothold in this country.

  My web site ... click here

  OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři