4. března 2013

Právě vyšlo: Hvězdy & Legenda

Dnešní den je výjimečný! Vycházejí totiž dvě více než zajímavé knihy... Takže to nebude zas tak špatné pondělí, co myslíte? 

Hvězdy nám nepřály
John Green 
Knižní klub, 240 stran 
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

descriptionHvězdy nejsou zajímavé jenom svým namětem, ale už když se podíváte na Goodreads, zjistíte, že na téhle knize asi vážně něco bude... K dnešnímu dni ji ohodnodnotilo 167 324 uživatelů a má průměrné hodnocení 4,53! (Průměrné hodnocení mých přátel je 4,88.) Často se v reakcích na knihu opakuje podobný gif  jako je vedle, a informace, že se čtenář bude z knihy vzpamatovávat ještě hodně dlouho... Tak na tom už něco bude, nemyslíte? Doufám, že si ji pořídám opravdu brzy.

Druhou vycházející knihou je Legenda, se kterou jsem už měla tu čest. A čtení jsem si docela užila. Takže pro milovníky dramatických dystopických příběhů rozhodně to pravé. RECENZE

Legenda (#1)
Marie Lu  
CooBoo,  280 stran 
Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.
 

1 komentář:

 1. This is the only way to ensure good products in hand and great value for your hard
  earned money. Or, when we speak of American capitalism,
  do we mean jobs for our people, medical care for all of us, decent wages
  and decent retirements. Newspaper production is known to be the most lucrative and
  respected industry in the modern age. Newspaper companies should be seeking to have
  subscribers to their service where breaking
  news can be emailed and send to blackberries and cell-phones.
  This is why various newspapers are now helping to find
  unclaimed property owners by listing their names.


  my web page ... click here

  OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři