3. dubna 2013

Vlkodlaci o sobě dávají vědět | Dvojí spravedlnost - recenze

Název: Dvojí spravedlnost
Autor: Patricia Briggs
Série: Alfa a Omega
Díl: třetí
Překlad: Kateřina Niklová
Počet stran: 256
Nakladatelství: Fantom Print
Rok vydání: 2013
Anotace:
Poté, co vlkodlaci vystoupili na veřejnost, si nemohou dovolit negativní publicitu. Přestupky, které by se v minulosti daly přehlédnout, musí být nyní tvrdě potrestány. Napětí ze špinavé práce, kterou Charles pro otce odvádí, si na něm vybírá krutou daň. Hrozí, že z kata se stane odsouzený… Smečce proto přijde vhod, když ji FBI požádá o pomoc s případem sériového vraha. Charles a Anna jsou vysláni do Bostonu, v naději, že Charlese nová práce zklidní. Oba brzy zjistí, že nejen poslední oběti byli vlkodlaci. Někdo si vzal na mušku jejich druh. A Charles s Annou ze sebe udělali zřetelný cíl…

Vlkodlaci nedávno vystoupili z věčného ukrývání a odhalili se tak široké veřejnosti. Všichni počítali s tím, že bude velice těžké ostatní ubezpečit o tom, že jsou přece taky jen lidmi a že s nimi mohou žít, aniž by byli postaveni mimo zákon. Proto je teď mimořádně důležité, aby se všichni vlkodlaci chovali podle pravidel a zbytečně na sebe nepřitahovali nechtěnou pozornost, která by měla špatný vliv na vývoj událostí. Někteří s tím ale stále mají problém…


Od toho je tu ale Charles, syn maroka a vládce vlkodlaků Brana, aby se o problémové vlky postaral. Často se tak vydává na pracovní cesty, na které ještě donedávna bral i manželku Annu. Od té doby, co ho začali pronásledovat duchové jeho obětí, se však od ní začal vzdalovat a rozhodl se ji raději nechávat doma, aby jí nepřidělával starosti. Anna si je ale stejně samozřejmě dělá, protože na svém druhovi vždy pozná, že je něco v nepořádku. Proto je po domluvě s Branem poslána na pomoc FBI s případem sériového vraha, který se pustil i do vlkodlaků, a Charles, aby měl na práci něco jiného, odjíždí s ní jako její ochránce.

Příběh Dvojí spravedlnosti je snad ze všech třech knih ze série nejzajímavější. Opravdu se totiž dostáváme k pořádné záhadě, a je jí dán veškerý prostor, takže se v ní autorka rozhodně nemusela v zájmu záležitostí kolem odhalení vlkodlaků držet zpátky. Briggs se rozhodně musí nechat, že detektivní zápletky jí opravdu jdou. A když vezmeme v úvahu, kolikátá je to kniha ze stejného prostředí, je třeba ocenit, že je příběh stále svěží a zajímavý. Pořád se tu něco děje, ale v žádném případě se v něm neztrácíte.

Anna za ty tři knihy urazila obrovskou cestu, nejen ve svém životě, ale hlavně jako osoba. Ze zneužívané vlčice se stala silná a odhodlaná žena, která je schopná se jako jedna z mála opravdu pohádat i se samotným marokem a vyváznout z toho živá. K tomu jí značně napomáhají vlastnosti a schopnosti omega vlčice. V její přítomnosti jsou totiž všichni vlci klidní, relativně v pořádku a chtějí se o Annu postarat za každou cenu. I tak je ale debata s Branem pro ni něco naprosto mimořádného a vyžaduje to spoustu odvahy a síly. Je tedy jasné, že když si Anna za něčím stojí, a hlavně když se to týká jejího druha, je rozhodnutá udělat všechno, co je v její moci.

Dvojí spravedlnost táhne hlavně detektivní zápletka, v níž je sice pár hluchých scén, ale jako celek je velice dobrá a skvěle napsáná. Kniha je také o opětovném sbližování Anny s Charlesem, které se do ní autorce povedlo šikovně zakomponovat. A díky tomu, že je příběh vyprávěn jako vždy z pohledů více hrdinů, rozhodně nepřicházíme o zajímavé myšlenky, které má každá postava. Kniha je tedy vlastně bezproblémová, čte se skvěle a vytknout se jí dá snad jen její délka. Pár stránek navíc by totiž velice potěšilo nejednoho čtenáře.

 Recenzi naleznete také na FantasyPlanet

1 komentář:

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři