23. června 2013

Tajemství jsou složitá, zvláště ta magická | Magie krve - recenze

Název: Magie krve 
Autor: Tessa Grattonová
Série: The Blood Journals
Část: první
Počet stran: 352
Překlad: Jana Kunová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2013
Anotace:
Ze středoškolačky Silly se stala po smrti rodičů samotářka a místní podivín. Nick je naopak oblíbený a sebevědomý chlapec, který si však kvůli své minulosti drží od lidí odstup. Oba cítí, že je váže zvláštní pouto – a brzy se ukáže, že mají společnou schopnost provozovat kouzla, která se provádějí pomocí krve. Nick, Silla a její starší bratr Reese experimentují s magií, ale brzy zjišťují, že v ospalém prérijním městečku na ně číhá někdo, kdo v magii krve hledá moc a nesmrtelnost a jehož osud se proplétá historií jejich rodin už dlouhé desítky let…
 

Magie je mocná a není radno si s ní zahrávat. To ví, nebo alespoň tuší pravděpodobně každý. O to víc je to ale složité s magií krve, ta je totiž něco speciálnějšího a daleko mocnějšího. Mohla by o ní povídat Silla Kennicotová a nebyly by to vůbec hezké věci. Magie krve ji totiž o hodně připravila...

MoiSonJeště před nedávnem byli Kennicotovi opravdu šťastná rodina. Žili docela obyčejný život, rodiče se milovali a milovali i své dvě děti: Sillu a Reese. Pak se ale najednou něco zvrtlo a Silla našla otce i matku mrtvé v otcově pracovně. Samozřejmě že to sourozenci špatně nesli, jejich rodiče byli přeci zabiti. Silla na tom je ale daleko hůř než Reese. Všichni totiž věří, že jejímu milovanému otci přeskočilo a svou manželku zabil, a poté zabil i sebe. Ona tomu ale prostě nevěří. Nevěří, že by její otec byl něčeho takového schopný a nikdo ji proto nechápe. S objevem tajemné knihy, obsahující kouzla a magické postupy, kterou po otci získala, se ale všechno mění. Nejen že se s bratrem zamotávají do magie, přesněji do magie krve, ale odhalují pravdu o jejich rodině a objevují tak odvěkého a hlavně magického nepřítele. 

Magie krve není na první pohled tak jednoznačná kniha, jak by se mohlo čekat. Podle anotace zní v podstatě jako obyčejný YA paranormální příběh, který nakonec bude hlavně spíše romancí a nebude ničím extra výjimečný. Obálka evokuje ale něco trochu tajemnějšího. Tak jak to tedy? Od obou trochu. 

Příběh je skvělou kombinací lehkého fantasy příběhu s historickým nádechem, který tomu dodává zajímavou atmosféru. Děj je velice dobrý a až do poslední stránky vás udrží perfektně napnuté. Příběh má rozhodně něco do sebe, a každý si v něm dokáže najít něco, co ho doopravdy zaujme. Ať už samotnou magii, které je dán opravdu velký prostor a je to moc dobře, nebo právě tu historickou zápletku, která je strašně zajímavá. 
Problém v této knize nastává bohužel v jejím stylu, protože ten už tolik neuchvátí.

I know the secret of VictoriaOno to v podstatě je velice dobře napsané, příběh odsýpá a je řádně vygradovaný. Takže si člověk vlastně nemá na co stěžovat. Je to ale takové těžkopádné a není vůbec lehké se pořádně začíst. A když už se vám to povede, pravděpodobně se na to nebudete moct tak úplně soustředit a často budete myšlenkami někde jinde, až si budete muset některé části přečíst znova. 

Anotace docela zdůrazňuje, že nás v knize čeká romance, a taky ji dostáváme. A je docela zajímavá, ale stejně jako hlavní postavy, značně plochá a ochuzená. Po dlouhé době se ale jedná o pár, který má vážně něco společného a ne pouze to, že někam nezapadají a nebo že jim nějaká síla nebo někdo jim brání v tom, aby byli spolu. A za to si zaslouží pochvalu, protože jejich vztah je vlastně docela hezký a zajímavě a magicky je to k sobě táhne. Ale rozhodně vás až moc často navštíví chuť pořádně Nicka praštit při každém oslovení broučku, které vypustí z úst…

Na Magii krve se musí trochu opatrně a nesmí vás odradit menší problémy při čtení. Jakmile si ale zvyknete na trochu kostrbatější styl, uvědomíte si, jak zajímavý příběh to vlastně je a budete přímo odhodláni knihu dočíst. A nakonec zjistíte, že příběh byl skvělý, že se vám kniha vlastně dost líbila a že si rozhodně chcete přečíst pokračování!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji mnohokrát nakladatelství Knižní klub
Knihu si můžete objednat zde

1 komentář:

  1. Mě se líbí hlavně obálka...anotace je už na tom trošku hůř :D ale rozhodně si knížku někdy v budoucnu přečtu :)

    OdpovědětVymazat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři