18. května 2017

Závěr snové trilogie | Třetí stříbrná kniha snů

Knihy Kerstin Gierové jsou pro mě naprosto jasný čtením. Neoplývají sice literární kvalitou a Třetí stříbrná kniha snů je ze všech asi nejslabší, přesto je to to správně oddechové čtení, ke kterému se vždycky ráda obrátím. Obzvlášť, když není dořešeno hned několik závažný i méně závažných, ale zato vtipných problémů, a netrpělivě čekám na odhalení blogerky Secrecy!

7. března
Ach lidi! JEDNOU si člověk přispí a stane se NĚCO takového. To není fér. Víte, že bych se přetrhla, abych vám mohla naservírovat všechny skandály a historiky co nejčerstvější…

Liv Silberová má hned několik problémů, které potřebuje vyřešit: některé se týkají jejího přítele, některé rodiny a nadcházející svatby její maminky… a některé se týkají snů. Sny totiž hrají v jejím životě důležitou roli, přece jenom v nich umí doslova chodit! A taky se v nich odehrávají zajímavé věci… a všechno se blíží k velkému závěru!

Klika se pohnula. Jemné černé a rudé šupinky se ve světle zatřpytily, ještěrka se protahovala, rozmotala svůj ocas a otevřela oči. 
„Nejsi ani trochu kýčovitá,“ řekla jsem, jako vždy uchvácena její krásou. Když jsem svoje dveře uviděla poprvé, byla ještěrka ještě z mosazi a mnohem menší než teď. O přátelském pomrkávání ani nemluvě a nikdy se nepohnula. Teď po dveřích lezla nahoru a dolů a uvelebila se na jednom místě, aby mohla vykonat funkci kliky, když jsem opravdu chtěla vyjít ven.

Závěr knihy a potažmo celé série ale bohužel nečekejte nijak závratný. Dokonce se vám spíš asi líbit nebude, protože to vážně není povedená část příběhu.
Třetí stříbrná kniha snů má těch much hned několik. A občas nad ní budete celkově kroutit hlavou, protože se v některých situacích Liv chová vážně hloupě. Vadí nám ale tolik trochu hloupá hlavní hrdinka a trochu hloupá kniha, když je to takové příjemné a milé oddechové čtení? Já osobně něco takového u oddychového čtení přímo očekávám. Nejdůležitější je, aby mě to bavilo a abych se dobře odreagovala. A to se u závěrečného dílu snové trilogie přesně stalo. A není vůbec vyloučeno, že si čtení celé série brzy zopakuju, protože přesně vím, jak příjemný pocit ve mně její čtení vyvolá. Už teď se dost těším. 


Název: Třetí stříbrná kniha snů
Autor: Kerstin Gierová
Série: Stříbrná
Díl: třetí
Vydání: 2017
Překlad: Tereza Pecáková
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 394
Za poskytnutí knihy děkuji mnohokrát nakladatelství CooBoo! 

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři