O mně a blogu

Ve skutečném světě se jmenuju Hanka, ale ve virtuálním mě najdete pod přezdívkou Willinda. A proč právě Willinda? Kdysi dávno jsem strašně ujížděla na W.I.T.C.H., četla jsem komiksy, knihy a takové ty příručky a koukala na seriál. A mojí nejoblíbenější postavou byla Will. Tak jsem si chtěla udělat přezdívku z jejího jména a najednou vznikla Willinda. Tahle přezdívka už je se mnou opravdu hodně dlouho a jsem na ní už tak zvyklá, že na jakákoliv oslovení z ní utvořená opravdu slyším. Ověřte si to na nějakém srazu. ;) (Vendeo, to ale neznamená, že se mi tvoje verze Wilnej Wilda líbí! :D) 

Jsem blíženec a jedna malá knížečka mi připisuje tyto vlastnosti: vrtkavost, zvídavost, výřečnost, hbitost, duchaplnost, přátelskost, komunikativnost. A musím teda potvrdit, že se kniha trefila. A co bych to byla za knihomola, kdybych nějaké knize nevěřila, že?

Knihy jsou doslova náplní mého života. Velkým čtenářem jsem už opravdu odmalička a velice živě si pamatuju, jak jsem doma bojovala za založení průkazky do knihovny. Ve čtení mě vždycky podporoval taťka a i teď čteme podobné knihy. Často tak tatínek navštěvuje moji knihovnu, ať mu něco vyberu. A bývá spokojený. 
Moje knihomolství podle mě začalo v momentě, kdy jsem přečetla Harryho Pottera.  A toho jsem začala číst v druhé třídě. Tenkrát jsem ho přinesla domů a než jsem si ho přečetla já, měl ho přečteného i taťka, a od té doby jsme oba dva obrovští milovníci HP. A tatínek možná dokonce větší než já (a to je co říct.) 

Rozhodně nejsem nijak závislá na jednom žánru a nejsem ani vybíravá. Mám velice ráda fantasy a v poslední době čtu hlavně YA knihy. V podstatě přečtu cokoliv, co mě nějak zaujme, a je mi opravdu jednu, co je to za žánr. Hlavně že mě to baví, to je to nejdůležitější. 

A jak vlastně vzniknul tenhle blog? To jsem se jednoho říjnového večera 2010 opíjela zeleným čajem a dostala skvělý nápad a hned jsem ho uskutečnila - ZALOŽILA JSEM BLOG! Huráá! :)

Ze začátku neměly články s recenzemi nic společného a plán byl vlastně takový, že si budu akorát zaznamenávat to, co jsem přečetla. A tak to funguje i do dnes, jen s menšími obměnami. A co mi blog dal? Tak toho je opravdu hodně! Nejenže jsem se díky němu dozvěděla o obrovském množství skvělých knih, ale seznámila jsem se tak se spoustou skvělých lidí, kteří mají stejného koníčka a to právě knihy. Nikdy bych nevěřila, že právě díky knižnímu blogu může člověk někoho poznat, ale opak je pravdou. Takový blog vám toho dá opravdu hodně, třeba i přátelství (a doufám že i) na celý život. 

Takže... nějakou dobu už to tady funguje a zatím mě to opravdu nepřestává bavit. Jasně, občas se objeví chvilka, kdy bych se nejradši na všechno vykašlala a pouze si četla svoje a šmytec. Ale to bych pak přišla o tuhle skvělou komunitu a atmosféru, a to vážně za žádnou cenu nemám v úmyslu! 

Rachel se mnou udělala "menší" rozhovor (teda, on by byl menší, kdybych se tak moc nerozkecala :D), přečíst si ho můžete tady.

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři