17. října 2015

Feng šuej pro moderní život

Máte pocit, že na vás doma všechno tak nějak padá (a teď nemyslím knihy z polic)? Že se doma necítíte úplně nejlíp a že by to chtělo nějakou změnu? Nemusela by to ale být změna radikální, jen nějaká drobnost a hned byste se cítili lépe? Pak je velice pravděpodobné, že se vám bude zamlouvat kniha Stephena Skinnera: Feng šuej pro moderní život.  
 
Teď vás určitě zajímá, co je vlastně to feng šuej… a nebudu vás odkazovat na knihu, ve které byste to našli (a na googlu samozřejmě taky), protože vám to rovnou prozradím. Feng šuej, vítr a voda, je starobylé umění harmonizace. Feng šuej je tok prostorové energie staveb a jeho znalostmi a praktikami si můžeme zlepšit domácí atmosféru. A není pohodová atmosféra to, co všichni chceme?

Měla jsem se znalostmi nabytými z této knihy úplně jiné záměry. Měla jsem se stěhovat a to by bylo na vyzkoušení praktik feng šuej naprosto ideální. Přestože jsem osobně na jednu stranu k podobným věcem skeptická, hodlala jsem vyzkoušet i tzv. očistný rituál a dost jsem se na něj těšila. Zase hodně ráda zkouším nové věci. Nicméně stěhování se nekonalo, prozatím, a tak k žádnému většímu praktikování feng šuej nedošlo.

Každopádně jsem si toho z knihy vzala k srdci dost a hned několik věcí jsem udělala ještě doma u rodičů. A vedlo to k velice příjemnému ulevení a pohodovějšímu naladění domácnosti.

o Snažila jsem se co nejvíc vyvážit v místnostech energie jin a jang. (To se mi ale popravdě u mě v pokoji moc nepovedlo.)
 - V místnosti, ve které se spí, by neměla být žádná elektronická záření. (Já jsem tam s nimi vyrůstala a nikam jinam dát bohužel nejdou.) 
-  Za to jsem si ale nashromáždila velké množství svíček, které přinášejí pozitivní energii.
- S naší dobře osvětlenou a útulnou kuchyní/jídelnou jsem nic dělat nemusela. Ta je pozitivní odjakživa a je to velice příjemné. Na parapetu máme maminky orchideje a moje bylinky, skrz které dovnitř hezky proudí sluníčko.

o Uklidila jsem. A to pořádně.
- Zbavila jsem se velkého množství nepotřebných věcí, které jsem prostě jenom skladovala. (Staré časopisy typu Bravíčko apod., plno papírů ze střední, které akorát zbytečně překážely v šuplíkách, oblečení. To byla velká kapitola a zabrala hned několik dnů. Nakonec to bylo několik pytlů oblečení, bot a tašek, které akorát zabíraly místo ve skříni mojí i u rodičů. Byla jsem s těmi věcmi dost nemilosrdná, ale jakmile jsem to všechno vyhodila, byl to vážně skvělý pocit. Konečně jsem taky do sběrného dvora odnesla několik rozbitých přístrojů, které se nám akorát tak válely na balkoně, z nějakého důvodu jsme tam měli hned tři varné konvice. Nechápu.)

o Pořídila jsem si úložné krabice a košíčky.  
- Dost dlouhou dobu jsem měla pod knihovnou jen tak poházené věci, které jinak neměli svoje místo. Ty věci jsou tam sice stále, ale mají svoji krabici, takže konečně nepůsobí tím neuklizeným dojmem. 
- Několik krabiček jsem vyhranila na důležité dokumenty a účty, které je potřeba uschovat. To bylo chytré rozhodnutí. Až budu příště něco hledat, aspoň se mi to zúžilo na jedno místo.

o Pořídila jsem si vonný pytlíček s levandulí.  
- Ááááááá :)

Principů a pomůcek, které vám mohou pomoci zharmonizovat váš domov, je hned několik. Pokud si přečtete a nastuduje tuto knihu, mnoho velice příjemných si rozhodně osvojíte a určitě se vám budou hodit a líbit. Některé rady mohou být pro někoho úplně samozřejmé, pro někoho to budou milá připomenutí a novinky, které bude chtít vyzkoušet. Feng šuej pro moderní život není ale kniha o úklidu, to jsem vám napsala to, co jsem zatím praktikovala já. Ty další principy, sladění materiálů a předmětů v prostoru a mnoho dalšího, si schovávám na přestěhování. A všechno to najdete v knize Stephena Skinnera, který zde feng šuej velice jednoduše a jasně vysvětlil a ukázal, takže věřím, že po jejím přečtení bude i pro vás velice lákavé si to všechno vyzkoušet. Nemusíte si zrovna zařizovat úplně nový byt, mnoho věcí, které se mohou zdát jako naprosté drobnosti, můžete udělat už ve vašem aktuální domově. (I kdyby to byl zrovna jenom malinký pokoj bůh ví kde.) 

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji mnohokrát nakladatelství ANAG.
Knihu si můžete objednat zde.

0 komentářů:

Okomentovat

Vaše názory mě vždycky potěší, takže rozhodně v komentování neváhejte. Poprosím vás jen o to, abyste nepoužívali profil Anonymní, ale abyste se raději přihlásili pomocí nějaké účtu, nebo zvolili možnost Název/adresa URL, kde napíšete svoje jméno nebo přezdívku. :)

Pravidelní čtenáři

Používá technologii služby Blogger.

Zasílání novinek na email

Prohledejte blog

Očekávejte recenze:


Autoři